“Seminari Bo*mbë” sjell në Prishtinë e Tiranë yjet e fushës së bukurisë dhe estetikës


“Tesa Academy” me qendrat e saj në Kosovë dhe Shqipëri, si akademia më serioze, inovative dhe profesionale e bukurisë dhe estetikes, po sjell “Seminarin Bombë”. Ky seminar i cilësuar si “bombë”, është ndryshe nga të tjerët për shkak të ekskluziviteve që do të prezantojë.

“Tesa Academy”, në krye me profesionisten e dëshmuar Kujtesa Gashi-Tesa, që është master në shumë profile të bukurisë dhe estetikës, premtojnë se “Seminari Bombë” do të mbetet në historisë, pasi është tre në një, meqe do të mësohen e praktikohen teknika revolucionare për mirëmbajtjen dhe trajtimin e lëkurës së fytyrës, grim dhe fkokë dhe ku do të zbulohen të gjitha risitë, teknikat, truqet dhe fshehtësitë e profileve. Do të ketë teori dhe praktikë. Në këtë seminar, ata që do të marrin pjesë dhe ta shfrytëzojnë këtë mundësi të artë, do të kenë mundësi të aftësohen nga emra të mëdhenjë të fushës së bukurisë dhe estetikes, të cilësuar si yje të zanatit.

Në “Seminarin Bombë” do të ligjerojnë dhe punojnë në praktikë me pjesmarrësit, Ekrem Genç, Özlem Akyel, Murad Baradzade, Emrah Erenler, Ayhan Akyurt dhe Kujtesa Gashi. Pjesmarrësit e seminarit, do te paisen me çertifikata nga masterat e angazhuar në këtë event të madh. “Bombë” është një seminar ndryshe, që do të mbahet në Tiranë me 29 ja dhe në Prishtinë me 31 maj.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format