VIDEO/ Boksieri shqiptar fitoi titullin WBC, legjenda Mike Tyson e përshëndet me ‘shqiponjë’


Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë përballë Carlos Molina-s. Hadribeaj triumfoi ndaj kundërshtarit të tij Molina në duelin që zgjati deri në raundin e nëntë, pasi shqiptari fitoi me “KO”.

I pranishëm në komentimin e përballjes ishte dhe legjenda e peshave të rënda në boks, Mike Tyson. Në momentin e festimit të titullit nga Ermal Hadribeaj, Tyson e përshëndeti duke formuar simbolin e ‘shqiponjës’ me duar./ontime.press

Shiko videon më poshtë.

https://www.instagram.com/reel/Cz0sqFqtrLx/?igshid=NTYzOWQzNmJjMA==


Like it? Share with your friends!