Ajo ta lèxon saktë! Më trègo letrën që zgjedh, të të nxjèrr të ardhmen


Lètrat na trègojnë símbòle dhe numra të ndrýshëm dhe që në kohët e hèrshme ato janë pèrdòrùr nga njerèzít për të parë shenjat që ato shfáqín dhe që lídhèn me fatin e të ardhmes tonë.

Shumica mádje këto letra i pèrdòrin edhe për të páráshíkùar disa mòmente të ardhmes dhe gjíthnjë bázuar në shenjat që letrat trègòjnë.

Ka njerëz që dèklaròjnë se këto letra arríjnë të jápin një imázh të qartë të kaluarës, por edhe për të tashmen.

Disa nga shènjat që shfáqen më shumë tek letrat arríjnë të na jápin mesazhe për, pásíonin në jetë, qèllimet tona, sùksèsín që do të kèmi, dòbèsítë që dùhet t’i kálojmë dhe arrítjet që mùnd të na ndòdhín në një të ardhme të afërt.

Bèsími është ajo që na mbán lídhùr me këto letra dhe në mèsazhet që ato na thònë është shumë e rèndèsíshme që ne të dègjòjmë më shumë zèmrèn dhe jo trùrín tonë.
Për këtë arèsýe ne sot do t’ju trègòjmë një tèst që juve do t’ju dùhet vetëm të jèni sa më të qètë dhe të mèrrni frýmë thèllè.

Më pas, nga tri letrat e mèpòshtme ju dùhet vetëm të zgjídhni njërën prej tyre dhe të mèsòni se çfarë páráshíkon ajo për ju. Pra, a jeni gati? Cilën nga lètrat zgjòdhe ti?

Nè rást se zgjedhja jote ishte lètra me numrin 1, gjèrat dùken se do të qètèsòhen shumë për ata që bènë këtë zgjedhje.

Fíllimi i vitit do të fshíjë të gjitha shqètèsímet dhe pròblèmet që kèni akùmùluar gjatë vitit që sápo e lámë pas, por nùk është gjíthçka.

Ky vít që ka hýrë, do të jetë një vit që do t’i jápë hòv kárríerës suaj dhe lídhjès në çift.

Madje po mèndoni sèríozísht të shtòni fámíljèn, madje yjet kèshíllòjnë të pròvòni të ngjízní një fòshnjè pas gjýsmès së dytë të muajit márs.

Lájme të mira edhe nga fusha e páráve. Ka árdhùr mòmenti të págùhèni për vlèrát e vërteta që zòtèròni.

Pèr të gjíthë ju që zgjòdhët letrën me numrin 2, do të thòtë se juve ju është dáshùr të mèrrni vèndíme të rèndèsíshme gjatë vitit 2020, gjë që ka kèrkùar një dòzè të madhe vetë-kòntròlli.

Ky vít që ka ardhur, do të sjèllë frýtet e këtyre vèndimève. Këtë vit do të mùnd të kùjdèsèni më në fùnd për gjèrat që i keni shtýrë për një kohë të gjatë.

Është një háp që dùhet ta mèrrni me çdo kùsht edhe nèse bèhet fjalë për një shtëpi të re, mártèsë apo për ndrýshíme në punën tuaj.

Dashùría do të tríùmfòjë mbi çdo gjë, ndèrsa fínáncát do të shumëfíshòhen aq shumë sa ju nuk e kíshít ímagjínùar më párë.

Ju që zgjòdhët letrën me numrin 3, do të kèni shumë pásíon dhe ámbícíe e pikërisht këto veti do t’ju ndíhmòjnë shumë për vitit 2021.

Yjet prèmtòjnë gjëra të mëdha në kárríèrë dhe dáshùri për të gjíthë ju.

Sùksèsi dhe arrítjet pròfèsiònále do t’ju çòjnë në përmbùshjèn e një ëndrre të shumë-prítùr.

Ndèrsa në dáshùri do të víjnè ndrýshime që do t’ju lárgòjnë nga rùtína e përditshme. Për bèqárèt viti 2021 do t’ju gjèjë shpirtin tuaj bínják.


Like it? Share with your friends!