APD: Terminali i Konteinerëve, përpunohen 64 anije të specializuara me afro 578 mijë ton mallra


Pas muajit mars të këtij viti, ku situata e pandemisë globale  ndikoi në rënien e transportit të mallrave me konteinerë, shifrat e përpunimit të tyre në portin  e Durrësit kanë ardhur duke u rritur. Kështu bëhet e ditur nga Autoriteti Portual në Durrës. Me anë të një njoftimi të bërë publik në rrjetet sociale, APD njofton se nga të dhënat e Sektoprit të Statistikave mësohet se në muajt prill dhe maj 2020 është regjistruar numri më i madh i konteinerëve të përpunuar gjatë këtij viti, përkatësisht 12,224 TEU dhe 13,003 TEU (njësi konteinerike).

Postimi i plotë i APD-së

?Gjatë periudhës janar-maj 2020 në Terminalin e Konteinerëve janë përpunuar 51,378 njësi konteinerike TEU?.

?Sasia më e madhe e konteinerëve është përpunuar gjatë 2 muajve të fundit, me 25, 227 TEU.
49% e konteinerëve janë nisur për eksport, ndërsa pjesa tjetër ka mbërritur në Durrës me mallra importi.
Info e plotë: ?

#marimetalbania??⚓️? #SeafarersAreKeyWorkers #IMO #seafarer #covid19 #Crewchange #DurresPort⚓️

 

 


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format