Bèjèni edhe ju sot ùrgjènt, Príshni syrin e líg dhe kápni fátin e mbárë, Ja si bèhèt


Edhe pse duket shumë e çuditshme kur thuhet, sërish gjyshet tona kanë patur metodat e tyre për të sjellë shumë fat dhe mirëqënie në jetën e tyre.

Dikur, ishte një luks i madh dhe thuajse diçka e padëgjuar më parë teknologjia dhe të parët tanë kishin shumë nga menyrat e tyre për të komunikuar me Universin dhe për t’i síguruar më shumë fat jetës së tyre.

Ndáj dhe sot në këtë artikull ne do t’ju tregojmë një nga mënyrat më popullore se si ju të afroni më shumë fat në jetën tuaj dhe kështu gjërat do t’ju ecin shumë mbarë dhe nuk do t’ju gjejë më asgjë e lígë.

Më parë duhet të síguroheni që jeta juaj të jetë shumë e pastër dhe pa asnjë prezencë të ndonjë lígësie që mùnd tju ketë shkáktuar një person që ju ka zíli.

Dhe kështu ne do t’ju tregojmë si të afroni mirësi në jetën tuaj por në të njëjtën kohë duhet edhe të mësoni se si të dalloni një person që ju bën mágjí.

Nëse ju keni ëndrra në jetën tuaj apo nëse keni bërë plane, ju me sígùri që ia keni treguar dikujt dhe tani ato polane nuk po realizohen.

Nëse ke vënë re që kohët e fundit një person po të qëndron shumë afër (ndërsa më parë nuk tregonte interes për ty) dhe nëse dallon që ky person po i fùt hundët shumë në punët e tua, ose të pyet vazhdimisht për jetën tënde, atëherë duhet të tregosh kùjdes…

Kjo, për faktin se ky person është shumë zíliqar nga e ardhmja juaj e cila po shkèlqen dhe duke ju ndejtur afër ai/ajo ju ínfèkton me lígësinë që ka në shpirt.

Kështu, ju do të ndiheni vazhdimisht të lodhura, pa humor, në strès dhe dèprèsíon të vazhdueshëm dhe mbi të gjitha planet dhe dëshirat nuk po ju realizohen.

Ndáj dhe të kthehemi tek metoda e gjyshes e cila jo vetëm që pastron veten tuaj, ambientin ku jetoni, por edhe do të bëjë të príshen lígësitë dhe të afroni sa më shumë begati dhe çaste të mbara në jetën tuaj.

Për këtë ju nèvojiten sendet si më poshtë.

1 gotë qelqi bosh.

4 kokrra hudhër.

1 tufë me majdanoz.

Ujë të pastër dhe të pijshëm.

Si të veproni më pas.

M.errni në fillim një gotë ujë e cila ishte bosh dhe më pas ju mbusheni me ujin e pijshëm.

Brenda në gotën me ujë hídhni të gjitha kokrrat e hudhrës dhe më pas shtoni majdanozin që ju ta keni prèrë në copa të vogla.

Të gjitha këto së bashku lërini në një cep të shtëpisë tuaj për 24 orë dhe më pas ju híqni hudhrat nga uji.

Fusni gishtat tuaj brenda në gotë, lagini pak gishtat tuaj dhe me ujin që qëndron në gishtat tuaj spërkasni të gjitha ambientet e shtëpisë tuaj.

Kështu, ju do të pastroni të gjithë veten tuaj dhe ambientin tuaj nga e gjithë energjia nègátive pasi uji me hudhër dhe majdanoz është i bekuar për të pastruar të gjithë shpirtrat e líg.

Më pas vazhdoni në këtë mënyrë.

Merrni letër dhe një laps dhe shkruani si më poshtë:

Univers, energjia nègátive u lárgùa nga shpirti im. Më beko këtë familje, më beko të ardhmen dhe më sill lumturi, dashuri, fat dhe prosperitet në jetë.

Unë besoj në fùqínë e madhe tënden dhe me engjëjt e tu mbròjtës më ndriço të ardhmen time. Kërkoj mirësi, sepse do dhuroj vetëm dashuri. Faleminderit.

P.ara se ta palosni letrën vendosini kokrrat e hudhrës në mes të letrës dhe më pas paloseni letrën dhe për 24 orë lëreni në dritaren e dhomës tuaj të gjumit.

Lùtja për universin, fùqía e diellit dhe e hënës dhe pastërtia e shpirtit tuaj me anë të ujit që përgatitët do t’ju afrojë më shumë mirësi jo vetëm për jetën tënde, por edhe për familjarët e tu.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format