Bie numri i të infektuarve në Shqipëri, 5 raste të reja me COVID-19 në 24 orë


Kurba e pandemisë në Shqipëri vijon të jetë e paqëndrueshme me luhatje nga dita në ditë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 204 qytetarë prej të cilëve 5 rezultuan pozitivë.

Deri më tani numri total i të infektuarve është 969. Është rritur dhe numri i të shëruarve ku gjatë 24 orëve të fundit 13 persona kanë lënë spitalet. Tashmë, 80 përqind e të prekurve janë shëruar.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 3 raste në Durrës, 1 në Tiranë dhe 1 në Krujë, kontakte të rasteve të mëparshme pozitive. Të shëruar janë 13 qytetarë.

Raste aktive – Aktualisht janë 167 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Durrës dhe Krujë.

Testimet gjithsej – Nga fillimi i epidemisë janë kryer mbi 13,500 testime molekulare dhe serologjike. Deri tani janë mbi 1 mijë testime serologjike në personel shëndetësor, me një pozitivitet të përgjithshëm rreth 8%.

 

 


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format