Bínjaket 3 Yje, Demi kap lekun/ Bèhuni gati për llòtarine e 12 marsit, del sèkreti madh qe….!


Dashi: këtë javë mòspajtimet do të ngrejnë krýe, por më mirë sepse kështu do të jetë e mùndur të zgjídhni disa çështje që kanë mbètur të pazgjídhùra prèj shumë kohësh. E hëna do të jetë një ditë pozítive për ndjenjat, lërèni veten të shkòni tek emocionet.

Demi: Emocione intriguese ju presín. Gjatë dy ditëve të ardhshme, ajo që fílloi si një atraksion i thjeshtë mùnd të rezùltojë në të vërtetë diçka më shumë. Por kini kùjdès të mòs e mbáni këmbèn në dy këpucë.

Binjakët:javë e qetë, pse nuk përfitoni nga kjo qetësi për të organizuar diçka të këndshme me partnerin/en tuaj? Për më tepër dùke ditur se një situatë e tènsíonuar prítet në ditët e fíllimit të javës së ardhshme.

Gaforrja: këtë javë do të ketë qetësi më të madhe. Megjíthatë, është mirë të qëndroni lárg polemíkave dhe për këtë arsye të shmángni diskutimet e kòta. Numëroni deri në dhjetë përpárá se të nisni të flisni.

Luani: qíell pozítiv për beqárët, nëse zèmra juaj është vetëm çfarë prisni, mjaft të shíkoni përreth jush. Emocionet që vijnë në një javë, stimùlojnë tákimet, ato janë të preferùarat e yjeve sot.

Vírgjëresha: edhe nëse ndonjëherë nuk është e lehtë të ruash një ekuilibër të cáktuar në márrëdhënie, përfitoni nga kjo javë për t’u afrùar me një person të këndshëm që ju bèn të ndjeheni vërtet mirë.

Peshorja: nëse jeni në një lídhje prèj disa kohësh, përpiquni të mòs kríjoni polemíka të kòta këtë fùndjavë. Në ákt nuk përjashtohèt mùndësia e gríndjeve të vogla. Para se të shprèheni, numëroni deri në dhjetë.

Akrepi: nëse ka diçka që nuk shkòn në çift, këto ditë do të jetë e mùndur të bèni një rishíkim të thèllë dhe të kuptoni se cili është pròblèmi. Edhe në sferën e pùnës, për shkák të kùndèrshtimit të afërt të Venusit, nèvojitet durim.

Shigjetari: qíell pozítiv për dashùrinë, përpiquni t’i kushtoni më shumë vëmendje partnerit tuaj. Krijoni një márrëdhënie besimi dhe dialogu me të, vetëm në këtë mënyrë do të jetë e mùndur të lini mënjanë rrezíkun e kèqkuptimeve të síkletshme.

Bricjapi: dùhèt të keni besim më të madh tek vetja, edhe pse së fùndmi keni káluar shumë ndrýshime si në aspektin profesional ashtu edhe në atë sentimental. Mos hárroni se kënaqësitë nuk do të vonojnë.

Ujori: kohët e fùndít keni qenë paksa i tènsíonuar, keni shumë gjëra për të menduar dhe nuk ju mungojnë përgjegjësitë. Këtë fùndjavë përpiquni të shkëputeni nga priza.

Peshqít: Ardhja e Saturnit në shenjën tuaj do t’ju bëjë më konkretë dhe realistë, situata të ndrýshme do të zhbllokohen, dùke sjellë një fazè të rèndësishme rritjeje dhe ndrýshimi.


Like it? Share with your friends!