Brenda vendit sekret ku kalonte pushimet dikur elita e Bashkimit Sovjetik


Në një rajon të largët malor të Gjeorgjisë qëndron një kujtim i së kaluarës sovjetike, vendpushimi i përdorur dikur nga elita e Kremlinit. Me pamjen e saj piktoreske është e lehtë të kuptohet pse ky vend sekret është përshkruar nga shumë njerëz që pushonin aty si “Zvicra gjeorgjiane”. Në këtë vend kishte një shtëpi udhëheqësi i ish Bashkimit Sovjetik Joseph Stalin. I vendosur në malin Caucus në rajonin e Racha, në Gjeorgjinë perëndimore, vendi i njohur me emrin Shovi u bë një pikë e nxehtë e pushimeve për elitën sovjetike jo vetëm në Gjeorgji, por në të gjithë Europën Lindore. Ky vend fantastik është braktisur prej vitësh tashmë dhe është lënë në mëshirën e “diktarurës”  së nënës natyrë.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format