Dëshirat e fshehura të shenjave të horoskopit


Çdo shenjë e horoskopit ka veti të ndryshme që e bëjnë të veçohen nga të tjerat.
Por, a keni menduar ndonjëherë se çfarë është ajo që nxit vërtet çdo shenjë të zodiakut dhe i bën ata të ngrihen çdo mëngjes?
Më poshtë ua sjellim dëshirat e fshehta të secilës prej shenjave:

Dashi
Dashi dëshiron të jetë një udhëheqës dhe të arrijë gjëra të mëdha në jetë. Ai është një udhëheqës i lindur që ëndërron gjëra të mëdha.

Demi
Demi dëshiron siguri në të gjitha fushat e jetës së tij. Ai dëshiron sigurinë në stil dhe e kërkon atë në të gjitha fushat e jetës së tij.

Binjakët
Binjakët duan gjëra të ndryshme, përvoja të reja dhe për të mësuar diçka të re. Binjakët kanë një etje për njohuri që kurrë nuk është plotësisht e kënaqur dhe ata nuk bien në goditjet e para, por provojnë diçka të re, transmeton KP.

Gaforrja
Gaforrja dëshiron të ndihet i lirë emocionalisht, nga ana romantike dhe financiarisht. Liria e vërtetë është gjithmonë në mendje, dhe nuk do të ndalojë asgjë derisa ta arrijë atë.

Luani
Luani dëshiron respekt dhe lavdërime. Gjatë gjithë kohës dëshiron të jetë i suksesshëm në të gjitha fushat e jetës së tij.

Virgjëresha
Virgjëreshat janë të fiksuara pas dashurisë dhe e duan atë si ilaç. Ata përhapen dhe marrin dashuri kudo që shkojnë.

Peshorja
Peshorja dëshiron ekuilibër dhe qartësi. Peshorja nuk dëshiron asgjë më shumë se qartësi dhe ekuilibër të vërtetë në jetë. Kur gjithçka është në ekuilibër perfekt për Peshoren, ky është thelbi i jetës.

Akrepi
Akrepi dëshiron të arrijë majën dhe të fitojë gjithçka. Është jashtëzakonisht i vendosur dhe nuk heq dorë nga sfidat. Atyre u pëlqen të provojnë se të gjithë të tjerët gabojnë dhe se patën sukses atje ku askush tjetër nuk bëri.

Shigjetari
Shigjetari ëndërron të bëjë risi dhe ndryshime në botë. Shigjetarët nuk kanë frikë të provojnë gjëra të reja dhe do të përpiqen të bëjnë risi dhe ndryshime në botë që prekin shumë sfera të jetës.

Bricjapi
Bricjapi dëshiron admirim nga miqtë dhe familja e tij. Bricjapët kanë një dëshirë të madhe për admirim dhe lavdërim për arritjet e tyre nga familja dhe miqtë.

Ujori
Ujori ka një dëshirë të fortë të dallohet nga turma dhe të njihet për të. Ujori urren të “përshtatet” dhe ka një dëshirë të fshehur të shquhet dhe të vlerësohet për këtë.

Peshqit
Peshqit nuk duan asgjë më shumë sesa të kthejnë idetë e tyre shpesh të çmendura dhe nganjëherë të zgjuara në ëndërr.


Like it? Share with your friends!