Disa trajtime natyrale për pickimet e mushkonjave


Disa trajtime natyrale për pickimet e mushkonjave Disa trajtime natyrale për pickimet e mushkonjave Disa trajtime natyrale për pickimet e mushkonjave. Pickimet e mushkonjave mund të jenë shumë irrituese dhe të dhimbshme. Mënyra më e mirë për t’i parandaluar është të përdorni spray për largimin e tyre, por nëse ndodh që t’ju pickojnë, përdorni këto trajtime natyrale.

Uthull molle;

Lyeni pambukun me uthull molle dhe vendoseni atë në zonën e skuqur apo të irrituar nga pickimi i mushkonjës.

Sodë buke;

Miksoni pak sodë buke me ujë të ngrohtë dhe përzierjen vendoseni në vendin e pickimit.

Vaj livandoje dhe vaj nga pema e çajit;

Mjaftoni të përzieni vajrat bashkë dhe më një pambuk t’i aplikoni në zonën përkatëse.

Feta limoni;

Prisni limonin në feta dhe vendosini ato në zonën e irrituar.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format