Dita e Detarëve, APD: Mirënjohje për të gjjthë punonjësit e sektoritë të detarisë


25 qershori, njihet si dita e Detarëve. Në këtë ditë u kushtohet vëmendje të gjthë atyre që përballen me vështirësitë e punës në det. Ditën e Detarëve e ka kujtuar sot Autoriteti Portual në Durrës, me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Faleminderit dhe mirënjohje për të gjjthë punonjësit e sektoritë të detarisë”, shkruan APD, në një postim të shpërndarë sot në rrjetin zyrtar “FaceBook”

Postimi i plotë i APD-së

Sot është “Dita e Detarëve”, është dita për t’u ndalur e për t’i falenderuar për sakrificat në ditë të mira dhe të keqija! Ata që i përkushtojnë jetën një pune fizikisht dhe mendërisht sfiduese, e cila ju imponon vetminë dhe distancimin nga pjesa tjetër e botës. Kanë qëndruar në vijën e parë për të mundësuar vijimësinë e transportit të mallrave të rëndësisë jetësore, duke transportuar ushqime,ilaçe dhe produkte për personelin shëndetësor. Detarë janë heronjtë e paduartrokitur në luftën kundër Covid-19! Faleminderit dhe mirënjohje për të gjjthë punonjësit e sektoritë të detarisë ?? #Maritime??⚓️? #SeafarersAreKeyWorkers International Maritime Organization – IMOLike it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format