” Do të prezantoheni me një drejtues biznesi ose drejtor kompanie / Horoskopi për datën 10 maj nga Russell Grant”


Dashi

Një dëshirë e fortë për më shumë pavarësi, liri dhe autonomi po ju bën të largoni njerëzit e dashur. Dikush që është afër jush është i hutuar nga sjellja juaj dhe kjo po i bën ata të vënë në dyshim forcën e marrëdhënies suaj. Dëshironi vërtet të rrezikoni një miqësi të veçantë për hir të pavarësisë?

Demi

Mbështetja që u premtua do të tërhiqet në minutën e fundit, gjë që do të jetë jashtëzakonisht zhgënjyese. Dikush do të shpjegojë se duhej të bënte një zgjedhje të vështirë dhe ju do ta kuptoni këtë, por nuk do të jetë aq e lehtë të pranoni që të dy keni prioritete të ndryshme.

Binjakët

Keni ende arsye për të parë një mik me të cilin u grindët disa kohë më parë. Kjo nuk do ta bëjë të lehtë një projekt në grup dhe njerëzit e tjerë gjithashtu do ta ndiejnë tensionin mes jush. Kur ofrojnë një degë ulliri, mos ua vështirësoni më. Pranojeni faljen e tyre sado e vakët të duket.

Gaforrja

Anashkalimi i faturave mund të ketë pasoja katastrofike. Do të jetë e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje financave dhe shqetësimeve praktike. Nëse partneri është ai që tregohet i pakujdesshëm me financat, merrni në dorë një llogari të përbashkët bankare. Filloni të vendosni para mënjanë për të cilat ata nuk dinë gjë.

Luani

Dikush duket se po ju çon qëllimisht në rrugën e gabuar. Ki durim. Është plotësisht e mundur që ata të mos e kuptojnë se sa shumë po i bezdisin njerëzit e tjerë kur humori i tyre i përgjithshëm dhe nervozizmi ka të bëjë më shumë me diçka që po ndodh në jetën e tyre për të cilën nuk i kanë treguar askujt.

Virgjëresha

Filloni të mendoni se sa shumë po ofroni për ata m që kanë tendencën të bëjnë shumë pak për veten e tyre. Nëse merrni përsipër diçka më shumë, mund të bëheni të inatosur, veçanërisht kur mendoni se dikush nuk vlerëson gjithçka që po bëni për të.

Peshorja

Për shkak të natyrës së problemeve me të cilat po përballeni, nuk do të shihni rezultate të menjëhershme të vendimeve dhe marrëveshjeve të arritura sot. Ju e dini se do të duhet kohë dhe durim, por kjo mund t’i duhet shpjeguar një të riu që është i paduruar për të parë një problem të zgjidhur.

Akrepi

Mbani kontakte me miqtë në faqet e rrjeteve sociale. Dikush do t’ju tregojë për një ofertë, mundësi ose vend të lirë pune që do t’ju përshtatet. Nëse shumica e familjes tuaj jeton në një distancë larg, dilni në komunitetin tuaj dhe ndërtoni një rrjet mbështetës.

Shigjetari

Në pamje mund të duket se keni besim në një marrëveshje të krijuar së fundmi, por diçka që keni dëgjuar kohët e fundit ju bën të pyesni veten nëse mund t’i besoni një personi me të cilin po bashkoni forcat. Të tjerëve mund t’u duket se po merrni një qasje të relaksuar ndaj marrëveshjeve të reja të biznesit, por nën të ndiheni të kujdesshëm dhe të pasigurt.

Bricjapi

Do të prezantoheni me një drejtues biznesi ose drejtor kompanie dhe ajo që ju thonë do t’ju bëjë të mendoni për të ardhmen tuaj. Pranoni një ftesë për një mbledhje zyrtare. Kjo është një mënyrë për të çuar përpara ambiciet tuaja.

Ujori

Kini më shumë besim në veten tuaj. Nëse përpjekjet tuaja të fundit kanë qenë zhgënjyese, provoni dhe provoni përsëri. Besojini partnerit ose kolegut tuaj kur ju thonë se besojnë tek ju. Pranoni ndihmën, këshillat dhe mbështetjen e ofruar dhe përfundimisht do ta arrini atë që duhet. Një arritje e veçantë do të rrisë besimin tuaj

Peshqit

Ju mund të vini re se dikush ka bërë një gabim. Nuk do të duhet shumë kohë apo përpjekje për të vënë në dukje se si dhe ku kanë gabuar. Ata kanë bërë një gabim të vërtetë dhe do të jenë mirënjohës për ndihmën tuaj për ta korrigjuar këtë.


Like it? Share with your friends!