Durrës – Fëmijët e rrugës, program edukues dhe integrues në shkollë


Nuk janë të pakta rastet kur fëmijët detyrohen të punojnë, siç nuk janë të pakta edhe rastet kur fëmijët shfrytëzohen nga më të rriturit, dhe ky fenomen prek më së shumti shtresat më të varfëra të shoqërisë. Me qëllimin që fëmijë të tillë të ndihmohen, por edhe të përgatiten për t’iu bashkuar sistemit arsimor, Qendra Komunitare Multifunksionale, e ngritur në zonën e NISH Tullës, në Shkozet të Durrësit, ka zbatuar një projekt, ku këtë verë ka mirëpritur më shumë se 50 fëmijë të komunitetit rom, duke i larguar ata nga rruga dhe duke i integruar në shoqëri.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format