Durrës – Mbetjet urbane dhe temperaturat e larta, përzirje e rrezikshme për banorët


Mbetjet urbane në rrugë, përveç se një pamje aspak e bukur për t’u parë, përbëjnë edhe rrezik për shëndetin e njerëzve, veçanërisht tani në stinën e nxehtë të verës. Ky problem bëhet edhe më i dukshëm në këtë periudhë, pasi sezoni veror shton edhe numrin e popullsisë. Në Durrës, lagjet periferike të qytetit duket sikur janë harruar. Në zonat afër qendrës së qytetit, kazanët e mbetjeve urbane duket se pastrohen më shpesh, ndërkohë që sapo i largohemi pak qendrës, gjendja është krejt tjetër.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format