Durrës – Të rinjtë kërkojnë kushte për lehtësimin e përdorimit të biçikletave


Mungesa e kushteve dhe e sinjalistikës së nevojshme për lehtësimin e lëvizjes me biçikleta në rrugët e qytetit të Durrësit është një problem, i cili shpesh ka sjellë edhe pasoja. Për këtë arsye, një grupim të rinjsh i kanë kërkuar sot Bashkisë së Durrësit që të marrë masat e duhura, për t’i bërë rrugët e qytetit më miqësore për përdoruesit e biçikletave, pasi ai mbetet një mjet transporti sa ekologjik, aq edhe i shëndetshëm.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format