Dushet me kripë deti: Teknikë e thjeshtë për ta hequr celulitin brenda muaji


Ka shumë programe të cilat e luftojnë celulitin, por vështirë se keni dëgjuar për dushin me kripë deti si metodë efektive për heqjen e celulitit. Në fakt, ekspertët pohojnë se rezultatet të cilat i korrni pas një muaji me këtë teknikë mund të jenë tejet befasuese. Kështu që pse të mos filloni sot?

 

Dushe me kripë deti – të paktën një herë në javë

 

Mbushni guaskën e dushit me ujë të ngrohët rreth 43 gradë celsius dhe shtojani 200-500 gramë kripë deti. Nëse dëshironi ta shtoni efektin anti-celulit, përdorni më shumë kripë. Futuni në dush dhe qëndroni rreth 15-20 minuta, ndërsa pasi ta kryeni, lëreni kripën në trup për 30 minuta dhe tek atëherë pastrohuni me ujë të pastër.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format