Dyqani i njohur H&M: muzikë dhe balet, për rihapjen pas situatës së COVID-19


Më 25 Prill, u njoftua për mbylljen e aktivitetit si kudo në Itali, për shkak të masave anticovid. Por, këtë mëngjes, muzikë dhe balet për të festuar rikthimin e aktivitetit dhe rrezikun e shpëtuar. Në Bari, megjithëse me disa pikëpyetje, dyqani H&M, në Sparano ka ngritur përsëri qepenin e tij. Për të përshëndetur rihapjen, një grup të rinjësh dhe të reja, kanë improvizuar një festë të vërtetë. Të gjithë të rreshtuar para hyrjes, ata kanë vallëzuar nën tingujt e muzikës  me një koreografi të thjeshtë e krijuar për këtë rast, por që në mënyrë të pashmangshme  përfshiu  klientë dhe kalimtarët. Në videot që u shpërndanë më pas menjëherë në rrjetet sociale, shihen që të gjithë brenda dyqanit, ishin me maska dhe doreza, rregull ky që lejon aktivitetet të punojnë. Kjo festë e thjeshtë,  ishte mënyra që kishte zgjedhur dyqani i famshëm i modës H&M, në Bari Itali, për këtë rikthim, pas mbylljes disa mujore, për shkak të COVID-19

 


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format