Fillon një cikël i ri. Hëna e re sjell ndryshime të mëdha për këto shenja horoskopi!


Dashi – Kur jeta ndryshon në një drejtim të ri, kushtojini vëmendje. Mundësitë janë të rralla. Mendja juaj është te inovacioni, por mos veproni në mënyrë impulsive ose mos i bëni gjërat me nxitim. Përsosmëria kërkon kohë. Kur Hëna e shtyn Uranin të trazojë tenxheren dhe të krijojë kaos në mes të gjithë kësaj, diçka e mirë mund të ndodhë me ju. Varet nga ju të shihni të mirën në të keqen; një sfidë është një mundësi për t’u rritur.

Demi – Të gjithë sytë dhe veshët duhet të jenë te marrëdhëniet tuaja, veçanërisht ato që janë oportuniste për ju. Marrëdhëniet tuaja mund të jenë ura drejt stabilitetit financiar. Një mik mund t’ju ftojë të bashkëpunoni për një ide të madhe dhe ajo anë e juaj kokëfortë mund të mos dëshirojë të marrë pjesë për një arsye ose një tjetër. Nëse provoni pak, do të shihni përtej problemeve një shpirt të gatshëm për të punuar me të tjerët dhe do të zbuloni se gjërat nuk janë aq të këqija sa i imagjinonit.

Binjakët – Është koha për t’u përqendruar dhe për të qenë i vendosur me qëllimet tuaja. Komunikimi është superfuqia juaj sot. Shkruani rutinën tuaj të përditshme. Mendoni për qëllimet tuaja afatgjata. Çfarë mund të ndaloni së bëri tani? Çfarë mund të lini mënjanë për të bërë më vonë?

Gaforrja – Jeni të ndjeshëm dhe nuk duhet të lejoni që veprimet e dikujt të kontrollojnë tuajat. Mund të zgjidhni ta merrni jetën ashtu siç vjen ose të kontrolloni reagimet tuaja. Përqendrohuni në gjërat që ju bëjnë të ndiheni mirë. Kreativiteti, romanca dhe koha e kaluar me miqtë janë temë e ditës.

Luani –Ju keni një reputacion se dëshironi vëmendje nga të tjerët. Megjithatë, sot është koha për të lënë dikë tjetër të shkëlqejë. Ju mund t’i lini veprimet dhe projektet tuaja të flasin vetë. Është një ndjenjë e mrekullueshme kur të vlerësojnë kontributet e tua në shoqëri ose një projekt të caktuar në punë. Jini autentikë dhe zgjidhni atë që ju bën të ndiheni të lumtur. Gjëra të mahnitshme mund të ndodhin kur i lejoni të tjerët të shkëlqejnë dhe të përqendrohen në punën që përfitojnë të gjithë.

Virgjëresha – Ju jeni të zgjuar dhe kjo ditë ju ngjall dëshirën për të mësuar dhe ushqyer mendjen tuaj. Ka kaq shumë mundësi të mrekullueshme. Çfarë ju ngacmon mendjen dhe ju emocionon për të mësuar më shumë. Mund të jetë një aftësi ose një temë e re. Zgjeroni horizontin tuaj duke mësuar diçka që nuk e keni ditur më parë.

Peshorja – Ju duhet të vendosni nëse ia vlen vërtet të përballeni me dikë. Nuk është detyra juaj të siguroheni që të tjerët të jenë të lumtur dhe tani mund të vendosni se është koha të përqendroheni në atë që mund të bëni më mirë – të jeni vetvetja.

Akrepi – Dita sotme ka të bëjë me përvojat transformuese në marrëdhëniet tuaja. Me Hënën në sektorin tuaj të shtëpisë dhe familjes dhe me Uranin që lëkund gjërat në marrëdhënien tuaj, kjo ditë mund t’ju sjellë një mundësi të artë për të bërë një gjë që përmirëson jetën tuaj dhe jetën e njerëzve që doni.

Shigjetari –Ju mund të tundoheni t’i kënaqni njerëzit dhe të shkoni përtej asaj që do të bënit zakonisht, por mund ta ndërlikoni jetën tuaj deri në atë pikë sa të premtoni tepër dhe të mos i mbani premtimet. Përvojat tuaja të kaluara ju kanë mësuar se është e mençur t’i mbani gjërat të thjeshta.

Bricjapi –Sot hiqni dorë nga zakonet e vjetra dhe provoni diçka të re. Mendoni për inovacionin e një mënyre të vjetër për të bërë gjërat. Mund t’ju duhet të bëni disa gabime ndërsa punoni për testimin e ujërave të reja, por nëse kjo ju kursen kohë në fund, konsideroni që ndryshimi ia vlen.

Ujori – Ju konsideroheni shpesh si shenjë e rebelimit, por pse të krijoni trazira kur nuk ka asgjë të keqe? Hëna e sotme mund t’ju bëjë të dëshironi drama pa asnjë arsye. Por ju duhet të veproni në paqe të plotë. Keni synime për të arritur, kështu që koha që kurseni veten nga trajtimi i problemeve të panevojshme mund të shpenzohet në rritjen personale dhe në arritjen e diçkaje për të cilën të mburremi më vonë.

Peshqit – Lëre të kaluarën pas. Në vend të kësaj, kthejeni vëmendjen tuaj drejt së ardhmes, duke përfshirë gjërat që do të bëni, që dëshironi të bëni dhe që mund të ndodhin për të mirën tuaj. Bëni një listë të gjërave për të cilat do të manifestoni. Me të kaluarën pas jush, është koha për të krijuar të ardhmen. Konsideroni manifestimin si një praktikë të përditshme për pjesën tjetër të këtij muaji.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format