Historia e Xhoanës që përloti publikun: Më tallnin se mami punonte pastruese, më prenë flokët…


Xhoana është një nga konkurrentet e programit “She’s on Top”, ndërsa në puntatën e sotme modelja bukuroshe tregoi një histori që përloti publikun dhe atë vetë. Ajo tregoi se kur ishte adoleshente është bullizuar nga bashkëmoshatarët , për shkak se mamaja e saj punonte pastruese. Xhoana tregoi se madje asaj i kanë prerë flokët dhe i kanë hedhur baltë, ndërkohë që e tallnin gjatë gjithë kohës.

“Nuk u rrita kurrë me dashurinë e miqve”, tha Xhoana. “Mami punonte pastruese. Të gjithë në shkollë e morën vesh që mami punonte pastruese. Të gjithë më tállnin. Nuk e dija si të dilja nga kjo situatë sepse të gjithë më tállnin. Unë qája dhe të gjithë më përqèshnin. Vendosa të ndahesha nga ky grup shoqëror dhe dëshiroja një shoqëri tjetër.

Por ato më pèrndiqnin dhe më tállnin, të njëjtën gjë bënin dhe tek grupi ri që unë krijoja. Situata e parë është që më prènë rrobat dhe nuk dija me çfarë të ikja në shtëpi. Vjen një moment dy nga shokët më shty.në dhe më përplásën në báltë. Jeta mu kthye në ánkth. Situata më e dhímbshme është kur më kanë prèrë flokët i kisha shumë të gjatë.

Unë ulesha në bankë të fundit dhe dy shoqet që kisha shoqe të ngushta më thanë ulu para meje. Unë u ula dy banka dhe ato më prènë flokët. Unë e ndjeva kthej kokën dhe e shikova që më kishin prèrë flokët.

Vazhduan të më shánin, qarámane, qurráshe, unë vetëm qája nga kjo gjë. Kur vendosa t’i tregoja familjes për mua ishte momenti më i fríkshëm. Mendova se do të më thoshin nuk je e zonja, për të mbròjtur veten. Babai më tha që do të ndryshojmë shkollën.

Edhe pse ndërrova shkollën, vazhdova të bullizohesha, nuk kishte një ndryshim nga shkolla që isha më para. Unë nuk i tregova familjes sepse nuk dëshiroja që t’i mërzisja. Kisha nevojë për shoqërinë siç kishte çdo moshatar i imi. Nuk u rrita me dashurinë e tyre. Nga brenda kisha një fòrcë por nuk mund të bëja të njëjtën sjellje si ato”, u shpreh Xhoana.

640-0-5ef8e541b7173-322x400.jpg


Like it? Share with your friends!