Horoskopi për datën 4 Korrik nga Russell Grant


Dashi

Braktiseni veten në dashuri. Ju nuk keni nevojë të shpenzoni shumë para për të kaluar një kohë të mrekullueshme me dashurinë tuaj. Përgatitini një vakt të shijshëm së bashku. Nëse jeni vetëm, do të takoni dikë të veçantë në një lojë, koncert apo lojë. Jini të gatshëm për të bërë lëvizjen e parë .

Demi

Koha e shpenzuar me familjen është e kënaqshme. Ndiheni mirë kur jeni me njerëz që ju duan pa kushte. Kjo është një kohë e mirë për t’i bërë qejfin familjarëve, qoftë edhe me një shëtitje. Kini kujdes me ndryshimet e planeve në minutën e fundit.

Binjakët

Një sekret i turpshëm do të dalë në dritë. Mos u justifikoni për sjelljen tuaj të keqe. Thjesht pranoni gabimin dhe kërkoni falje. Njerëzve do t`u duhet kohë për të kapërcyer zhgënjimin, kështu që mbani distancë. Kalimi i kohës me miqtë optimistë do t`ju bëjë të ndiheni më mirë. Gjithkush bën gabime. Gjëja e rëndësishme është të mësoni prej tyre dhe të ndryshoni. Mos e harroni këtë herën tjetër që dikush ju zhgënjen. Falni.

Gaforrja

Nuk është fundi i botës nëse nuk pranoheni në një punë. Ka një vend për ju, jo vetëm me këtë organizatë. Mbajini sytë hapur për mundësi të tjera. Një punë fitimprurëse po vjen. Aplikoni për sa më shpejt që të jetë e mundur.

Luani

Fuqia juaj i tejkalon të gjitha, përveç shefit tuaj. Nëse dëshironi të blini një pushim, bëni një kërkesë përpara se të rezervoni udhëtimin tuaj. Keni talent të pamohueshëm, por duhet t’u bindeni rregullave. Kur vjen puna te jeta juaj e dashurisë, gjithçka është me trëndafila. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të bërë lëvizjen e parë. Nëse keni një partner, tregoni përkushtimin tuaj me një letër pasionante.

Virgjëresha

Një ligj do t’ju pengojë të bëni atë që dëshironi. Mos u frikësoni. Ka një mënyrë për të marrë atë që dëshironi, por duhet të jeni të durueshëm. Të qenit i respektuar ndaj një zyrtari do të hapë rrugën për një zgjidhje. Nëse e kapni veten duke u ndjerë të lodhur ose të rënduar, largohuni nga situata dhe merrni frymë thellë. Një ecje e shpejtë mund të jetë terapeutike. Kjo do t’i çojë gjërat në perspektivën e duhur.

Peshorja

Nuk është koha e duhur për të bërë blerje. Është më mirë t`i mbani paratë në bankë. Mos u shqetësoni; do të ketë mundësi të tjera për të blerë gjëra luksi. Miqtë ndihen të lënë pas dore. Mblidhuni së bashku për një maratonë filmi. Ju nuk keni nevojë të shpenzoni shumë para për t’u argëtuar. Për ironi, sa më shpejt që humori juaj të ngrihet, mirqëqenia do të rrjedhë në jetën tuaj.

Akrepi

Një kontratë do të përfundojë papritmas. Ajo që duket si një fatkeqësi është bekim në fakt. Në vend që të fiksoheni për atë që do të bëni më pas, dilni jashtë. Çojeni veten në një vend të bukur ku mund të dëgjoni veten dhe të mendoni. Një ide e shkëlqyer do të vijë ndërkohë që jeni të relaksuar. Pjesëmarrja në një festë joshëse është një ide e mrekullueshme. Vishni diçka të veçantë për këtë ngjarje, sepse të gjithë sytë do të jenë mbi ju. Mos u habitni kur t’ju ofrohet një mundësi e mrekullueshme karriere. Një nga të ftuarit ka nevojë për një punonjës me karizmin tuaj.

Shigjetari

Shëndeti juaj mund të dëmtohet nga ushqimi dhe pijet alkoolike. Zgjidhni prodhime të freskëta, me proteina dhe fruta. Pini shumë ujë. Do të merrni një shpërthim energjie. Do të frymëzoheni për të zgjeruar horizontet tuaja. Kontrolloni një faqe udhëtimesh për të gjetur pakete me ulje. Do të gjeni një marrëveshje që ju lejon të udhëtoni me një buxhet të kufizuar.

Bricjapi

Koha e shpenzuar me njeriun tuaj të preferuar ju bën të harroni të gjitha problemet tuaja. Është e lehtë ta braktisësh veten në dashuri. Këto ndërhyrje romantike lehtësojnë ankthin dhe ju bëjnë më të relaksuar. Edhe irrituesit më të mëdhenj në jetën tuaj duken relativisht të vegjël. Nëse jeni vetëm, kini kujdes. Mos ecni shumë shpejt me një të saponjohur. Duhet t’i merrni gjërat me ngadalë. Njihuni me njëri-tjetrin përpara se të bëni një angazhim serioz.

Ujori

Lëreni jetën tuaj personale dhe atë profesionale. Kalimi i kohës cilësore me dashurinë tuaj do t’ju kujtojë për atë që është e rëndësishme. Edhe pse është mirë të keni një punë që ju gëzon, puna nuk duhet të jetë kurrë fokusi juaj i vetëm. Nëse jeni vonë për një pushim, rezervoni një. Nëse jeni i papunë, mos u shqetësoni. Bëni një listë të gjërave që ju gëzojnë gjatë kohës dhe që s`keni mundur dot t`i bëni kur ishit në punë.

Peshqit

Ju jeni në një mision për gjetjen e fakteve. Është më mirë të dëgjoni më shumë se sa të flisni. Kështu do mësoni disa informacione sekrete. Mos e ndani këtë lajm me dikë tjetër. Mbajeni për vete derisa të vijë momenti i duhur. Ju doni të paguheni për të qenë krijues, duke shpikur mënyra të reja për të përmbushur nevojat e njerëzve.


Like it? Share with your friends!