Horoskopi për datën 6 Korrik nga Russell Grant


Dashi

Njerëzit kanë respekt të madh për punën tuaj. Kjo për shkak se ju mbështeteni në logjikën në vend të emocioneve. Pas një prezantimi të hollësishëm, do të merrni shumë investitorë për një projekt të shtrenjtë. Shefi juaj do t’ju japë një bonus të mirë si rezultat. Nëse jeni sipërmarrës, shfrytëzojeni këtë mundësi për të punësuar staf mbështetës. Do të gjeni një person të organizuar i cili do të dojë shumë të punojë për ju. Me këtë njeri në bord, produktiviteti juaj do të shtohet.

Demi

Ju jeni një person pasionant. Investimi në punën tuaj krijuese ju jep një shkëlqim tërheqës që është i vështirë t`i rezistoni. Merrni kohë nga orari juaj i zënë për të shkruar, pikturuar, ose duke luajtur muzikë. Ju do të jeni të kënaqur me rezultatet. Bindjuni një impulsi për të blerë një dhuratë bujare për një të afërm i cili nuk ndihet mirë. Ai do të preket shumë nga ky gjest. Mos u habitni kur shpejt të rimëkëmbet nga sëmundja.

Binjakët

Mësoni rreth parimeve udhëzuese të një organizate dhe do t`i keni në avantazhin tuaj. Njerëzit përgjegjës do t`ju vlerësojnë për interesin që keni treguar. A e keni menduar krijimin e një familjeje apo për t’u bashkuar me të afërmit tuaj? Kjo është një kohë e mirë për ta bërë këtë. Ju mund të përfitoni nga pasja e një sistemi të fortë mbështetës. Kjo do t’ju ndihmojë të merrni një rrezik të guximshëm.

Gaforrja

Ju e thithni informacionin si një sfungjer. Kjo është një kohë e mirë për të bërë një kurs ose për të bërë disa trajnime. Mos u shqetësoni nëse keni pasur vështirësi t`i kuptoni të njëjtat koncepte më parë. Perspektiva juaj ka ndryshuar, dukej bërë më të shkathët për të kuptuar gjërat. Ndjenja e humorit është më e fortë se kurrë. Njerëzit do të kënaqen në shoqërinë tuaj.

Luani

Qëndrimi juaj i lehtë i vë të gjithë të tjerët në lehtësi. Puna me publikun është shpesh e vështirë, por jo për ju. Edhe klientët më të bëzdisshëm, gjejnë rehat nga shërbimi juaj. Mos u befasoni nëse shpërbleheni për kontributin tuaj superior. Një pushim i ardhshëm ju mbush me emocion. Do të jetë e mrekullueshme të pushoni dhe të relaksoheni në bregdet.

Virgjëresha

Jeni të ngazëllyer për të nisur një projekt. Të qenit pjesë e një ekipi krijues është kënaqësi. Ju gëzoni shoqërinë e kolegëve tuaj zbavitës. Nëse jeni në një marrëdhënie, partneri juaj mund të jetë gati të shkojë në një udhëtim interesant biznesi. Shkoni së bashku për udhëtim. Do të jetë bukur të përzieni punën me kënaqësinë.

Peshorja

Braktiseni veten në ëndrra. Ju jeni bekuar me talent të madh krijues. Një nga mënyrat më të mira për ta zhvilluar është ndërtimi i kështjellave në ajër. Një ide e madhe do të vijë tek ju. Besojini intuitës tuaj për dikë që ka qenë shumë i vëmendshëm. Ka një shans të mirë që ai të të pëlqejë. Ju do të bëni një çift të pazakontë, por të lumtur. Ky është një rast ku tërhiqen të kundërtat.

Akrepi

Ju jeni i pazakontë dhe i paparashikueshëm. Kujdes nga kjo tendencë kur duhet të marrësh vendime të rëndësishme. Zgjedhja e një rruge vetëm për të qenë në kundërshtim me të tjerët mund të jetë katastrofike. Kur të përballeni me një konflikt kafshoni gjuhën.

Shigjetari

Edhe pse jeni mirënjohës, nuk e shprehni shumë. Kjo nganjëherë mund t’i mërzisë të dashurit tuaj. Gjithkush ka mënyra të ndryshme të përjetimit të dashurisë. Tregojini një shoku ose partnerit romantik që e doni. Duhet ta dëgjojnë këtë sa më shpesh të jetë e mundur. Një ekspert do të kërkojë ndihmën tuaj për një problem. Ndjekja e një qasjeje të ngadaltë dhe metodike do të jetë e suksesshme. Kur një metodë nuk funksionon, provoni një tjetër. Ndiqni gjurmët që dukeshin absurde në fillim. Deri në fund të ditës, do ta keni zgjidhur këtë dilemë.

Bricjapi

Ushtrimi i lehtë do t`ju lumturojë. Pa marrë parasysh se çfarë është në listën tuaj të gjërave për të bërë, gjeni kohë për palestrën. Edhe një shëtitje e shpejtë do të jetë e mirë për shëndetin tuaj. Komunikimi me natyrën do të ketë një efekt edhe më të mirë për trupin, mendjen dhe shpirtin tuaj. Duhet të inkurajohet një i ri aventurier që dëshiron të provojë diçka të re. Sa më shumë që të tregoni besim në gjykimin e tij, aq më shumë do ta ndihmoni. Kjo është një gjë e mrekullueshme për të gjitha palët e përfshira.

Ujori

Ju keni një kujtesë të mrekullueshme. Kjo ju ndihmon të t`i gjeni gjërat shpejt dhe me lehtësi. Njerëzit mbështeten tek ju për të gjetur gjithçka që kanë nevojë. Kjo është edhe bekim edhe mallkim. Krijoni një sistem ruajtjeje të gjërave që të gjithë mund ta përdorin. Ju mund të bëni edhe një listë të udhëzimesh për mënyrën si të kërkojnë.

Peshqit

Ju promovoni mirëkuptim dhe tolerancë kudo që shkoni. Kur një i afërm ose një koleg ka urrejtje, ju i këshilloni menjëherë. Nëse nuk jua pranojnë këshillat, i mbani larg. Gjëja e fundit që dëshironi është të prishni humorin tuaj. Nënshkrimi i një kontrate këshillohet shumë. Do të përfitoni nga puna me një kompani të re që ofron produkte dhe shërbime të pazakonta.


Like it? Share with your friends!