Horoskopi për muajin Mars


-Dashi ( 20 Mars-19 Prill)

Aftësia juaj për të drejtuar dhe kaluar çdo pengesë, këtë muaj do të vihet në diskutim falë përgjegjësive të shumta. Situata të tilla ju mërzisin dhe irritojnë pa masë. Për ju, muaj do të nisi me një këmbë tek frenat dhe një këmbë tek pedalja e gasit. Me kalimin e Ekuinoksit të Pranverës, të gjitha do të zgjidhen dhe më në fund ju do të shprehni dëshirën për të festuar këtë realitet të ri. Sidoqoftë, tregohuni të kujdesshëm me komunikimin sidomos përgjatë ditëve të hënës së plotë. Përdorni fuqitë e durimit dhe në fund të muajt do të keni një pozicion të qartë dhe të fuqishëm. Dalloheni për spontanitet, individualizëm dhe kurajo, fuqi me të cilat do e përballoni shumë mirë këtë muaj.

-Demi ( 19 Prill-20 Maj)

Jeni mjaft të tërhqur nga rehatia dhe çdo transformim dinamik duket se ju shqetëson. Por, nëse arrini të ndërgjegjësoheni mbi të tashmen dhe ta kuptoni atë, do të jeni mëse të pregatitur që të përballoni çdo të papritur. Ky do të jetë edhe fokusi në karrierën tuaj për këtë muaj. Projekte të reja do t?ju afrohen, të cilat kërkojnë talentin dhe aftësitë tuaja. Komunikimi me anëtarët e familjes, do të marri një drejtim të ri. Dëshira për paqe, lehtësisht mund të kthehet në bërjen të lumtur të personave të tjerë dhe përjashtimin e vetes.

-Binjakët ( 20 Maj-21 Qershor)

Financat do të karakterizohen nga vonesa dhe probleme, por ju jeni në një pozicion që mund ta zgjidhni këtë situatë. Stili juaj i marrjes së gjërave me lehtësi do t?ju orientojë drejt një rruge të gjatë në karrierën tuaj. Mundësi fantastike do ju ofrohen falë aftësive tuaja komunikuese , dhe do të dini ti shfrytëzoni mjaft mirë. Ngadalësimi në rënien dakord me perspektivën e një personi tjetër, mund të jetë pozitiv dhe të sjelli të reja për të dy ju. Një arratisje e vogël, mund të rezultojë pozitive dhe qetësuese për ju. Stresi i muajve të fundit duket se do të largohet, por është e rëndësishme që ju të qëndroni përreth njerëzve dhe aktiviteteve që jeni përfshirë.

-Gaforja ( 21 Qershor- 22 Korrik)

Jeni të përfshirë në një situatë problematike përgjatë dy viteve. Mos u dorëzoni. Fokusohuni në drejtimin që doni, implementoni vendimet dhe zgjidhja më në fund do të arrijë. Veçanësrisht largoni stresin në datat 6-9 Mars. Largoni çfarë nuk duhet mbajtur dhe më në fund ditë të qeta do të vijnë. Po, dielli do të dali dhe do të largojë tërësisht errësirën deri në mesin e verës. Përfitoni nga hëna e re në datën 10 Mars për të aktivizuar aftësitë tuaj intuitive dhe planifikoni strategji të reja. Pushime ekzotike jashtë vendit, do të jenë ëndrra e këtij muaj.

-Luani ( 22 Korrik- 22 Gusht)

Më në fund të dashur Luan, marrëdhëniet tuaja duket se po shërohen. Aftësia juaj për të marrë përsipër fajin, duket se qëndron pas motiveve të fshehta. Vlerësimi i mundësive dhe të shikuarit përtej sipërfaqes së gjërave, ju karakterizon. Pozitat tuaja janë mëse të favorshme për të përcaktuar të vërtetën. Kujtoni se , jo të gjitha xixat janë flori. Dëgjoni, vërtetësinë e zemrës së dikujt dhe natyra juaj prej luani të inatosur do të ndryshojë mënyrën sesi të tjerët kujtojnë se jeni. Fokusi për këtë muaj do të jetë puna, marrëdhëniet dhe burimet e ndara me të tjerë.

-Virgjëresha( 22 Gusht- 22 Shtator)

Këndvështrimi që keni për jetën duket se do të vendoset në dyshime këtë muaj. Njerëzit duket se dalin nga asgjëja, kërkojnë shërbime dhe e kthejnë vëmendjen nga nevojat e tyre. Edhe pse ky do të jetë një muaj balance për ju, do të ketë ende shumë për të mësuar mbi jetën dhe reflektim. Ekziston një tendencë që ta përfshihni shumë veten dhe puna mund të kthehet si një formë e angazhimit social. Kini parasysh të gjitha perspektivat, pasi ky muaj do ju vendosni në një rang të gjerë aktivitetesh. Aftësia juaj për të mbledhur gjërat e ndara, është tendencë e rregullit që kërkoni të vendosni në jetë.

-Peshorja (22 Shtator- 23 Tetor)

Jeni duke ndjekur drejtime të ndryshme këtë muaj, duke u përpjekur që të vendosni balancë në jetën tuaj. Nëse ju fokusoheni vetëm tek bërit të lumtur njerëzit e tjerë, do të refuzoni rritjen tuaj si dhuratë. Ky vit ju ka favorizuar me njohje dhe marrëdhënie të reja dhe falë natyrës suaj sociale keni përfituar prej tyre. Gjithashtu puna, ka qenë një zonë me zhvillime të rëndësishme dhe pozitive. Me rëndësi të madhe është që të kuptoni sesa vleni. Mos harroni se sinqeriteti fillon me veten. Dhurojini vetes një pushim për të zbuluar endrra të reja. Sektori i shtëpisë do të kërkojë vëmndjen tuaj këtë muaj. Familjarët do të kërkojnë që të përfitojnë nga ndershmëria dhe vështrimi juaj mbi barazinë.

-Akrepi( 23 Tetor- 22 Nëntor)

Shtëpia do ju ofrojë një rehati të madhë këtë muaj. Fëmijët, duke ju njohur, përfitojnë nga ndjeshmëria dhe intuita juaj. Ky do të jetë muaji i ëndërruar, i cili ju fton që të eksploroni edhe më shumë në jetën tuaj private. Për këtë ju vjen në ndihmë komunikimi, duke ju kujtuar që të tregoni të vërtetën me integritet dhe mëshirë. Largimi i stinës së dimirit duket se ju afron më tepër me pastrimin shpirtëror dhe ju drejton drejt emovioneve të forta apo qetësisë shpirtërore.

-Shigjetari( 22 Nëntor- 21 Dhjetor)

Ditët tuaja prej cigani, duket se po u vjen fundi me afrimin e Ekuinoksit. Problemet që ju kanë shoqëruar përgjatë muajve Nëntor- Janar, duket se po u vjen fundi. Trendi i fuqishëm i trasformimit është duke ju prekur prej brenda-jashtë. Më në fund jeni duke parë dritë në fund të tynelit. Merrni pak kohë që të ritrajtoni anët tuaj shenjtore të shtëpisë. Çlirimi, shërimi dhe kuptimi duhet të gjenden aty. Vazhdimisht i kujtoni vetes se ky është një vit i ri, me premtime dhe mundësi të shumta. Vetëm atëherë ju do të mund të frymëzoni të tjerët me entuziazmin dhe vizonin tuaj.


Like it? Share with your friends!