Humb jetën nga koronavirusi aktorja e njohur e telenovelave meksikane


Pilar Pellicer, aktorja meksikane 82-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit.

Ajo njihet për rolet e shumta që kishte në 20 telenovela, ku më shumë ka spikatur për rolin në telenovelën “Triumfi i dashurisë” dhe “Njerka”, shkruan meganews.al.

Shkak i humbjes së saj u bë koronavirusi, i cili i solli komplikime për shëndetin.

Personazhe të njohur meksikanë janë shprehur të pikëlluar për humbjen e aktores së madhe, e cila gjatë karrierës së saj është vlerësuar edhe me çmime.

Muere la actriz mexicana Pilar Pellicer por complicaciones de COVID-19

Lindur më 12 shkurt 1938 në Villahermosa, Tabasco, Pellicer filloi karrierën e saj gjatë epokës së artë të kinemasë meksikane drejt fundit të viteve 1950, së pari si një ekstra, dhe më në fund debutoi si aktore në filmin Nazarin, me personazhin ” Lucy.

Filmatografia e tij përbëhet nga 43 filma artistikë, përfshirë Santa, Pedro Páramo, Las Poquianchis, Cadena përjetua dhe Tres Mujeres en la Hoguera, film kult i njohur për të qenë i pari me temë lezbike në Meksikë dhe në të cilin ajo ndau kredi me Maritza Olivares dhe Maricruz Olivier.

Por COVID-19, muere Pilar Pellicer a los 82 años (12:30 h) ‹ ADN ...

Përveç punës së saj në kinema, Pellicer mori pjesë në Unitaries Woman, Real Life Cases, Women Killer and La rosa de Guadalupe, ndër të tjera; si dhe në 19 opera sapun në të cilat dallohen Muchachitas, Lo imperdonable dhe La Madrastra.

Vdekja e Pellicerit ishte befasuese, pasi nuk ishte zbuluar se aktorja ishte infektuar nga koronavirus, një pandemi që e mban botën në gatishmëri dhe nga e cila rrjedh një emergjencë e mbyllur shëndetësore.

Luto no México! Morre de coronavírus Pilar Pellicer, atriz de A Gata

Muere Pilar Pellicer, musa del cine mexicano — Noticias en la Mira


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format