Iku 10 ditshi i pare i muajit Shkurt/ Keto jane 2 shenjat e horoskopit qe do e kene dashurine flake kete muaj


Mirë se vini në shkurt, muaji i motit të ftohtë, i dashurisë së ngrohtë dhe Dita e Shën Valentinit.

Dashi (21 mars – 19 prill)

Edhe kur thoni që nuk ju intereson dita e të dashuruarve, e bën fshehurazi o Dash i dashur. Sigurohuni që dashuria ose partneri juaj ta dijë këtë; ata nuk mund të lexojnë mendjen tuaj. Falë ndihmës së Ujorit racional dhe planetit të Mërkurit i cili ndihmon me komunikimin, kjo nuk duhet të jetë një problem. Shkurti përfundon me një tranzit shumë erotik që do ‘ndezi’ dhomën tuaj të gjumit, kështu që le të shpresojmë se keni kursyer pak energji pas festës së Shën Valentinit.

Demi (20 prill – 20 maj)

Në fillim të shkurtit, falë lëvizjeve të mëdha nga Juno (asteroidi i martesës) ju do të reflektoni se sa shumë e vlerësoni stabilitetin në jetën tuaj dashurore. Problemi i vetëm është se ju nuk ua shprehni gjithmonë nevojat tuaja të tjerëve. Megjithatë, kur një ngjarje e rrallë kozmike ndodh më vonë gjatë muajit, në lidhje me fillimin e sezonit emocional të Peshqve, ju jeni në gjendje të ndani me sukses ndjenjat tuaja.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Gjysma e parë e muajit, për Binjakët do të jetë duke u përpjekur të kënaqni miqtë dhe të dashuruarit; ndërsa gjysma e dytë e shkurtit do t’ju japë një përqafim të madh, të ngrohtë dhe kozmik dhe sjell intimitet në të gjitha marrëdhëniet tuaja. Thjesht dyfishoni gjumin dhe kujdesin për veten.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Gaforre, je plot me talente artistike dhe i ekspozon gjithmonë. Pra, kur një hënë e plotë dhe e ndritshme do të sjellë bollëk në mes të muajit, falë përpjekjeve tuaja krijuese, thojini “po” çekut me lekë. Dhe, sa i përket romancës ose festës së Shën Valentinit, pavarësisht se sa përkujdesës jeni, pse nuk lini dikë tjetër që ta bëjë këtë punë në 2022-shin.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Shkurti nis me një hënë të re që ju kërkon të reflektoni për kufijtë që mund të lejoni ndaj dikujt ose një situate. Shkurti, dhe ngjarjet kozmike që ndodhin pikërisht në ditën e Shën Valentinit, ju kërkojnë të lini mënjanë kënaqësinë afatshkurtër për hir të lojës së gjatë. Kjo do të thotë të bëni më shumë përpjekje emocionale në marrëdhëniet tuaja aktuale dhe të shpenzoni më pak kohë duke u zvarritur për ish-in tuaj.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Mos u shqetësoni për ndjenjat egoiste këtë muaj; yjet të kërkojnë të jesh i/e tillë. Si shërues i zodiakut, ju prireni të përqendroheni te të tjerët, veçanërisht kur festat si dita e Shën Valentinit ju tërheqin vëmendjen. Do të ndihmonte nëse do të hynit në ‘shpellën’ tuaj herë pas here për shëndetin tuaj mendor. Shprehini nevojat tuaja tek të tjerët dhe flini sa të doni.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Ky muaj do të jetë i mrekullueshëm për ju. Kënaqësia është një temë masive për ju këtë muaj. Por pavarësisht statusit të marrëdhënies suaj, duhet të kaloni kohë vetëm këtë muaj. Sigurisht, si shenjë e partneritetit dhe ekuilibrit, ju gjithmonë dëshironi të lidheni me të tjerët. Por për ta bërë këtë, duhet të futesh në kontakt me dëshirat tuaja.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Dita e Shën Valentinit është një ditë e veçantë për Akrepat. Edhe pse është në sezonin e Ujorit, kushdo që është ngjizur gjatë kësaj kohe rezulton të jetë Akrep. Përkuluni në ndikimin racional të shenjës së Ujorit, sepse keni tendencën të tërhiqeni nga emocionet.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shkurti të kërkon të kapësh harkun dhe shigjetën sepse je gati për betejë. Kjo mund të nënkuptojë përfundimin e një marrëdhënieje pa rrugëdalje ose pranimin e një propozimi në një marrëdhënie të shëndetshme, por sido që të jetë, prisni një ndryshim ose dy. Sido që të jetë, është për të mirën sepse yjet do e spërkasin jetën tuaj të dashurisë me pluhur zanash pikërisht në kohën e festës së Shën Valentinit. Megjithatë, ka një kleçkë: Nuk mund ta dominosh bisedën. Në vend të kësaj, shkurti ju kërkon të dëgjoni.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Zakonisht mendoni me kokën tuaj më shumë se me zemrën tuaj, Bricjap, por shkurti ju sheh duke prekur anën tuaj emocionale dhe mos u shqetësoni, është një gjë e mirë. Gjysma e parë e muajit është aq e mbushur me romancë saqë mund të dëshironi të filloni të flini në ditën e Shën Valentinit. Dhe, me gjithë prirjen tuaj për shkencën, hapni mendjen tuaj ndaj mesazheve psikike në ëndrra gjatë sezonit të Peshqve më vonë gjatë muajit, pasi ato po ju vijnë.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Është ende sezoni juaj për gjysmën e parë të muajit, duke përfshirë edhe ditën e Shën Valentinit. Por, edhe nëse e shihni festën një këndvështrim të çuditshëm dashurie, ana juaj romantike del në pah falë komunikimit duke ju inkurajuar të shprehni ndjenjat tuaja. Do të keni surpriza të bollshme deri në mes të muajit.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Ndërsa ditët e para të shkurtit mund t’ju bëjnë të ndiheni paksa të vetmuar, lumturia juaj rritet në mes të muajit kur rilidheni me miqtë, ndoshta gjatë ditës së Shën Valentinit. Pra, jo vetëm që gjysma e dytë e shkurtit sjell fillimin e sezonit tuaj, por lajme të begata për karrierën tuaj janë duke ardhur drejt jush.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format