Ja kush është fatsjellësi që ju nevojitet sipas shenjës tuaj të zodiakut!


Për mijëra vjet fatsjellësit janë përdorur për të futur dridhje pozitive për njerëzit. Bukuria dhe tërheqja e fatsjellësave është ende e përhapur në shoqërinë tonë ashtu siç ishte për paraardhësit tanë.

Fatjesllësi bazuar në shenjën tuaj të zodiakut bën mrekullira – sapo të merrni vesh se cili është fatsjellësi juaj, merrni një për vete dhe shikoni nëse mund të krijojë magji në jetën tuaj.

Dashi – Çelësi

Dashët ndjekin atë që ata duan deri sa ta kenë atë, dhe ata nuk do të mposhten nga pengesat në rrugën e tyre. Fatsjellësi I tyre është çelësi. Romakët e lashtë e panë këtë çelës si hapjen e derës në qiell ose në të gjithë universin. Çelësi është edhe shenja e shëndetit dhe prosperitetit.

Demi – Numri 7

Numri 7 konsiderohet si numri më evolucionar shpirtëror. Jo vetëm në një kulturë, por në shumë kultura. Në mënyrë matematike, numri 7 gjen një bazë shumë solide dhe konsiderohet një numër shumë i fuqishëm. Grekët e lashtë gjithashtu e quajtën atë numër të përsosur. Përveç kësaj, shumë dema kanë shumë dashuri për numrat dhe matematikën, kështu që i përshtatet në mënyrë të përkryer Zodiakut tuaj.

Binjakët – Zarat

Zaret janë pasioni juaj. Ata janë shumë të bukur dhe njerëzit i përdorin ata si një element dekorativ në dhomat e gjumit dhe në makinë, por mbi të gjitha këto zare të vogla mund të bëjnë mrekulli. Meqë ju jeni më i modës së shenjat e tjera të zodiakut , zari është padyshim fatsjellësi juaj që kur u prezantua për herë të parë në Luftën e Dytë Botërore nga gjuetarët për të përmirësuar fatin e tyre.

Gaforrja – Nusepashka

Gaforrja fjalë për fjalë ndihet e lumtur kur i bën njerëzit e tjerë të lumtur dhe mund t’i ndihmojë ata në çdo mënyrë të mundshme. Ju doni të keni një fat magjik që është në të vërtetë e gjallë, veçanërisht sepse keni aq shumë respekt për krijesat e gjalla. E thënë kjo, pasi ju jeni gjithashtu një dashës i kafshëve, një nusepashkë do të jetë fatsjellësi më I mirë. Një nusepashkë mund të ndriçojë ditën tuaj, t’ju bëjë të buzëqeshni me shkëlqim dhe t’ju sjellë shumë lumturi dhe prosperitet.

Luani – gurë të çmuar

Gurët e çmuar janë fatsjellësi yt Luan. Gurët janë më të përshtatshëm për ju sesa çdo shenjë tjetër, sepse ju jeni të shndritshëm, të guximshëm, simpatik dhe doni të jeni qendra e vëmendjes. Ka disa gurë të çmuar që konsiderohen veçanërisht me fat dhe një prej tyre është qelibari. Një tjetër gur me fat për ju është safiri.

Virgjëresha – Syri i keq

Virgjëresha në shtëpi ndihet e sigurt me syrin e keq. Ju mbron nga njerëzit dhe nga energjitë e këqija që ju rrethojnë. Virgjëresha është shumë e ndjeshme ndaj energjive që i rrethojnë dhe nuk ka asgjë më të përshtatshme për ta sesa vetë syri i keq.

Peshorja – Trekëndëshat

Trekëndëshat konsiderohen të rëndësishme dhe me fat në shumë kultura. Në kohët e lashta, besohej se ata përfaqësonin ciklin e jetës, që nga lindja deri në pjekuri deri në vdekje, dhe për të përfaqësuar marrëdhëniet mes njerëzve dhe perëndive, apo kësaj bote dhe tjetrës. Si një shenjë e peshores që përfaqëson ekuilibrin, trekëndëshat janë fatsjellësi më I mirë, sepse në thelb ata janë të gjithë stabilitet dhe ekuilibër.

Akrepi – Patkua

Akrepat kanë nevojë për një fatsjellës që nuk është I lehtë. Një simbol i fortë dhe krenar i fatit është patkoi, i cili është më i lidhur me fatin sesa me kuajt. Një patkua përdoret për të mbajtur energjitë e rënda dhe shpirtrat negativë. Kur var një patkua, sigurohuni që ai të jetë si një U – kjo do të sigurojë që ju të keni gjithçka me bollëk.

Shigjetari – Këmbë lepuri

Shumë magji kanë rrënjët e tyre në traditat fetare, por një këmbë lepuri vjen nga magjia e magjistarëve. Meqë Shigjetari është shpirtëror dhe mendjemprehtë, një fatsjellës me sa duket tradicional dhe konvencional, por ekstravagant, është i përsosur për të.

Bricjapi – Katër gjethe

Gjethet me katër fletë mendohet të sjellin besim, shpresë, dashuri, shëndet, famë dhe mbi të gjitha pasuri – gjë që e bën tërfili me katër fletë një fatsjelës I përsosur për Bricjapat. Me shije të rafinuar si ju jeni, tërfili me katër fletë është I vetmi fatsjellës që ju nevojitet.

Ujori – Gjinkalla

Gjinkallat prej kohësh janë konsideruar si një burim i fatit të mirë. Besohet se zhurma e një gjinkalle ofron shoqëri dhe është konsideruar me fat që nga kohët parahistorike. Duke pasur një fotografi të insekteve në shtëpinë tuaj – si një foto e vogël në tavolinën tuaj ose në portofolin tuaj mund të bëni mrekulli.

Peshqit – Dreamcatcher

Ftajellësi juaj është një tërheqëse ëndërrash. Ëndrrat janë shumë të rëndësishme për ju, kështu që gjithçka që do t’ju ndihmojë të filtroni ankthet e këqija dhe të fokusoheni në ato të mira bën mirë për ty. Ti je shtëpia e ëndrrave për këtë, dhe një kapës ëndrrash krijon një magji perfekte për ty.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format