Kanabis në oborret e shtëpive, në pranga tre persona


Policia e Durrësit, njoftoi se uniformat blu të Krujës, vijojnë kontrollin masiv të territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Si rezultat i këtij aksioni mësohet se janë  arrestuar  në flagrancë 3 shtetas, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”, ndërsa gjatë këtij kontrolli janë angazhuar 50 forca policie dhe 2 dronë.

Njoftimi i policisë

Krujë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, në vijim të kontrollit masiv të territorit, për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike dhe kapjen e personave përgjegjës, arrestuan në flagrancë shtetasit:

B. Z., 26 vjeç dhe S. Z., 21 vjeç, banues në Thumanë, Krujë, pasi gjatë kontrollit në afërsi të banesave të këtyre shtetasve janë konstatuar 3 ambiente ku ishin kultivuar bimë narkotike cannabis sativa.

 

Gjithashtu u arrestua shtetasi R. B., 31 vjeç, banues në fshatin Kameras, Krujë, pasi gjatë kontrollit në oborrin e banesës së tij u gjetën të kultivuara disa bimë narkotike cannabis sativa.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

 


Like it? Share with your friends!