Kane mbetur edhe 12 dite nga muaji Shkurt/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do fillojne jete te re


Dashi

Ky muaj do t’ju sjellë përgjigje për pyetjet që i keni bërë vetes prej kohësh. Do të sfidojë elasticitetin tuaj dhe do të testojë shkathtësinë tuaj. Ky muaj do të jetë plot punë, disiplinë dhe nxitim për ju. Do të jeni të bekuar me bollëk financiar, të merituar. Partneri juaj do ta ketë të vështirë të përputhet me energjinë tuaj të lartë këtë muaj, gjë që mund të çojë në njëfarë konflikti, por mos u përpiqni ta qetësoni. Ju duhet të fokusoheni vetëm në përmirësimin e vetes dhe përmirësimin e shëndetit tuaj këtë muaj. Me siguri duhet t’i lini gjërat pas dhe të hidhni hapa të rinj. Nëse po planifikoni të bëni një kërkesë, ky muaj mund të jetë koha më e mirë për ta bërë këtë, por nëse jeni duke u përgatitur për të zgjedhur një karrierë të re, duhet ta filloni këtë muaj.

Demi

Diçka ka ndryshuar brenda jush dhe këtë muaj do të ndiqni gjërat që dëshironi. Do të jeni në qendër të vëmendjes këtë muaj. Sfidat me të cilat jeni përballur do të marrin fund. Ju mund të përfundoni duke thyer një zemër këtë muaj dhe prandaj duhet të përpiqeni të jeni të sinqertë me partnerin tuaj. Disa ndryshime do të vijnë këtë muaj në dinamikën tuaj familjare. Ky muaj do të zgjerojë rrjetin tuaj nga i cili do të përfitoni profesionalisht. Në fund të këtij muaji, do të mund të zgjidhni çdo pengesë që do t’ju dalë pa ndihmën e askujt. Ky muaj do të forcojë miqësitë tuaja dhe do t’i forcojë lidhjet me bashkëmoshatarët. Partneri juaj do ta kuptojë nevojën tuaj në punë diku rreth datës 16 të këtij muaji. Mund të prisni besnikëri në partneritetet tuaja dhe ky muaj po ju afron edhe më shumë me familjen.

Binjakët

Ky muaj është një kohë e mirë për të marrë rreziqe dhe për të zgjeruar mendimin tuaj. Mund të sjellë momente dërrmuese, por është koha për të rizbuluar veten. Duhet t’i bëni njerëzit të njohin fuqinë dhe supremacinë tuaj. Disa para që i keni dhënë hua një shoku besnik do ta keni të vështirë t`i merrni këtë muaj. Do keni shansin të ritakoni disa miq të vjetër që do të jenë të dobishëm për ju. Partneri juaj ka kërkuar një ndryshim specifik nga ju, të cilin nuk keni mundur ta bëni, kështu që do të përjetoni shumë zemërim dhe zhgënjim prej tij këtë muaj. Përpiquni të plotësoni nevojat e partnerit tuaj dhe t’i përmbushni ato në gjysmë të rrugës, ku të dy mund t’i zgjidhni dhe t’i bëni gjërat në mënyrën tuaj pa e mërzitur njëri-tjetrin. Do të ndiheni të frymëzuar gjatë gjithë muajit, prandaj sigurohuni që ta shtyni veten në drejtimin e duhur. Gjithashtu edhe jeta juaj profesionale do ketë disa sfida këtë muaj.

Gaforrja

Ky muaj sjell ndryshime pozitive dhe emocione në jetën tuaj të dashurisë. Një romancë e re është e mundur nëse jeni beqar këtë muaj. Prandaj në këtë mënyrë muaji juaj do të jet mjaft emocionues dhe interesant. Ky muaj sjell një perspektivë krejtësisht të re në biznes. Zbulimet kreative mund t’ju ndihmojnë të zhvilloni një stil unik, artistik ose muzikor. Ekziston gjithashtu mundësia që një bonus financiar të vijë në rrugën tuaj. Bërja e asaj që doni është momenti kryesor i këtij muaji për ju. Është fakt që jeni të talentuar artistikisht dhe jeni natyrshëm oratorë të mëdhenj. Këtë muaj aftësitë tuaja oratorike do të vihen në punë. Do t`i bëni përshtypje shefit tuaj. Do t’ju kërkohet të jeni udhëheqës i ekipit, si dhe të bëni prezantime të mëdha përpara perspektivave të mëdha.

Luani

Këtë muaj paratë tuaja do të shpenzohen për vepra fisnike ndaj njerëzve në nevojë. Respekti juaj në familje do të rritet. Udhëtimet në lidhje me punën e kryera nga ju do të rezultojnë të jenë shumë aventureske dhe të dobishme. Jeta familjare do jetë më pak e trazuar këtë muaj për ju. Qëndrimi i ekuilibruar emocionalisht është i rëndësishëm për ju tani më shumë se kurrë më parë. Mësoni të praktikoni vetëm për t’u përqendruar në atë që është e mirë dhe të hiqni dorë nga situatat mbi të cilat nuk keni kontroll. Ky është muaji kur punoni për të qenë versioni më i mirë i vetes dhe të jeni më të pjekur emocionalisht. Do të jeni të lumtur me bashkëshortin dhe fëmijët. Besimi juaj te Zoti do të rritet dhe do të prireni drejt aktiviteteve fetare dhe shpirtërore. Do të merrni të gjithë mbështetjen dhe ndihmën nga familjarët. Kujdesuni për trupin tuaj dhe jini të kujdesshëm ndaj lëvizjeve që bëni. ‘Nëse nuk mund të thuash asgjë të mirë, është më mirë të mos thuash asgjë,’ ky është citati që duhet të jetoni gjatë gjithë muajit.

Virgjëresha

Ky muaj do t’ju bëjë të mendoni për prioritetet tuaja dhe si të përafroni atë që bëni për të jetuar me atë që jeni vërtet të pasionuar. Do t’ju kërkohet të jeni udhëheqës i ekipit tuaj, si dhe të bëni prezantime të mëdha. Kini besim. Mund t’i bëni përshtypje kujtdo që dëshironi këtë muaj me kreativitetin tuaj. Ju e keni pasur këtë argument brenda vetes me veten tuaj për një kohë të gjatë. Tani ka të ngjarë të përballeni me prindërit tuaj dhe t’u tregoni atyre se si ndiheni vërtet të bllokuar në karrierën tuaj aktuale dhe se nuk do të jeni në gjendje të qëndroni mjaftueshëm në këtë fushë. Jeta juaj e dashurisë dhe shëndeti juaj po shkojnë mirë këtë muaj dhe do të përmirësohen gradualisht me kalimin e ditëve.

Peshorja

Jeta juaj personale do të jetë pika kryesore kur gjeni frymëzim dhe pjekuri përmes ndërveprimeve tuaja me një të afërm, duke ndërtuar shtëpinë tuaj dhe duke u bazuar në sigurinë emocionale. Të moshuarit luajnë një rol vendimtar në arritjen e pjekurisë tuaj këtë muaj. Udhëtimet do të rezultojnë të jenë shumë aventureske dhe të dobishme. Jeta familjare do jetë më pak e trazuar këtë muaj për ju. Do të jeni të lumtur me prindërit, bashkëshortin dhe fëmijët. Besimi juaj te Zoti do të rritet dhe do të prireni drejt aktiviteteve fetare dhe shpirtërore. Do t’ju duhet të kërkoni këshilla nga shumë njerëz për të bërë investime të mëdha dhe për të planifikuar të ardhmen tuaj. Zbatoni çdo këshillë që merrni. Besojini instinkteve dhe opinioneve tuaja. Mos merrni masa drastike, ose të rrezikshme, sepse nuk ka gjasa të keni fat këtë muaj.

Akrepi

Ky muaj do t’ju bëjë të mendoni për prioritetet tuaja. E keni pasur prej kohësh këtë shqetësim. Qëllimet tuaja personale do të bëhen prioritet. Një fillim i ri, i guximshëm në karrierën tuaj po vjen. Do të keni fatin e mirë të fillestarit. Do të duhet të punoni dhe të përsosni veten ditë e natë përpara se të filloni të merrni përsipër këtë përgjegjësi të madhe. Kjo mundësi është ajo që nuk do të mund t’ia falni vetes nëse e lini të shkojë për shkak të letargjisë ose dembelizmit. Ky muaj do t’i japë fund sjelljeve të këndshme të njerëzve tuaj dhe në fund të muajit do ta gjeni veten të pavarur emocionalisht.

Shigjetari

Do të ndiheni të mrekullueshëm në jetën tuaj profesionale këtë muaj. Edhe pse ka qenë e vështirë për ju, ky muaj do të jetë më i lehtë. Do të punoni vërtet shumë duke u përpjekur t’i bëni përshtypje të gjithëve në punë. Do jeni energji akoma. Ju do të ndiheni energjikë dhe të shkathët këtë muaj pa marrë parasysh sa pengesa do të përballeni, do të mposhtni çdo sfidë më mirë se çdokush në punë. Objektivat financiare do të jenë të lehta për t’u përmbushur këtë muaj dhe do t`i gjeni vetes burime të reja të ardhurash. Bëhuni gati, sepse universi mund të hapë një derë të papritur në lidhje me jetën tuaj të dashurisë këtë muaj. Do të shijoni punën dhe jetën tuaj në të njëjtën kohë dhe kjo nuk do të sillte asnjë shqetësim mes të dyjave. Mundohuni të hani ushqimin që ju pëlqen, i cili është i thjeshtë dhe i shëndetshëm për t’ju ndihmuar të shijoni këtë kohë të mrekullueshme.

Bricjapi

Ky muaj do të jetë plot me dashuri. Jeta juaj personale do të jetë pika kryesore kur gjeni frymëzim dhe pjekuri përmes ndërveprimeve tuaja me një të afërm, duke ndërtuar shtëpinë tuaj dhe duke u bazuar në sigurinë emocionale. Ritmi i jetës është emocionues. Do të jeni të disiplinuar në maksimum këtë muaj. Gjithashtu ka shumë mundësi që këtë muaj të fitoni shumë famë dhe sukses. Do ju duhet të adaptoni zakone më të shëndetshme. Partneri juaj do të jetë vërtet krenar për arritjet tuaja dhe do të mburret me ju.

Ujori

Do të përjetoni një ndryshim pozitiv në financat tuaja, gjë që do t’ju lehtësojë gjithë muajin. Ky sukses është i merutuar, prandaj shijojeni atë në maksimum. Do kaloni kohën më të mirë, siç nuk keni përjetuar kënaqësi gjatë gjithë kësaj kohe. Qëllimet tuaja personale do të bëhen prioritet dhe ka shumë gjasa që marrëdhënien ta lini pas dore. Bollëku financiar do t’ju mbajë të kënaqur. Do t’ju duhet të studioni dhe të përsosni veten ditë e natë përpara se të filloni të merrni përsipër këtë përgjegjësi të madhe. Duhet të jeni më analitikë për të bërë investime pasi menaxhimi i fondeve që merrni këtë muaj do të bëjë një ndryshim të rëndësishëm në jetën tuaj.

Peshqit

Do të mësoni shumë përmes përvojave dhe ndërveprimeve tuaja me një perspektivë të rëndësishme biznesi këtë muaj. Përqendrohuni në zbatimin e këtyre këshillave dhe duke punuar menjëherë në përputhje me to. Pasi kjo njohuri do ta çojë biznesin tuaj drejt një hapi të ri suksesi. Sharmi dhe personaliteti juaj do t`u bëjnë përshtypje shumë njerëzve. Partneri do të jetë vërtet krenar për arritjet tuaja dhe do të mburret me ju. Ky muaj është i mbushur me dashuri. Kjo është koha e përsosur për ju që të ecni përpara me një zgjedhje jokonvencionale të karrierës që keni dashur të bëni që nga viti i kaluar. Gjërat do të shkojnë në favorin tuaj pasi fati është në anën tuaj. Ky muaj do t’ju bëjë të ndiheni si personi më i mirë në rrethin tuaj. Gjithçka do të jetë e mrekullueshme për ju këtë muaj.


Like it? Share with your friends!