Kaubojsi si Sudja? Ndalohet nga politicia por më pas lirohet.


Ish-deputeti i Partisë Socialiste Eduart Ndocaj është ndaluar nga policia në Durrës dhe më pas është lënë sërish i lirë. Shoqërimi i tij është bërë dje (09.10.2017) teksa po kalonte kufirin në Durrës drejt Italisë.

Kaubojsi ishte shpallur në kërkim nga Sektori i Krimit Ekonomik të Policisë së Lezhës, pasi akuzohet se nëpërmjet mashtrimit, i ka vjedhur një shtetasi italian në Itali, shumën prej 50 mijë € duke i premtuar një tender për shtrimin e një gazsjellësi në Shqipëri.

 “Një shtetas italian ka kallëzuar se kaubojsi, kur ka qenë deputet, ka takuar një italian në Milano dhe i ka premtuar që do ta ndihmojë për të fituar tenderin për shtrimin e tubave të TAP. Për këtë gjë, sipas kallëzimit, kaubojsi ka kërkuar 50 mijë euro, të cilat italiani thotë që ia ka dhënë 2 herë nga 25 mijë euro. Por, duke qenë se nuk është bërë fare një tender i tillë, italiani ndihet i mashtruar dhe ka bërë kallëzim” bëjnë me dije burime nga policia.

Ndaj Eduart Ndocajt rëndon akuza për verën penale” Skemat mashtruese dhe piramidale”.

Pasi ndalimit në Portin e Durrësit nga efektivët e Drejtorisë Vendore për Kufirin dhe Migracionin në Durrës, Ndocaj është shoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë së Lezhës, ku pas marrjes në pyetje është lënë i lirë.

Ndaj tij u referuan materialet në Prokurori dhe ish-deputeti po hetohet në gjendje të lirë.

Njoftimi i policisë Durrës për arrestimin e Ndocaj

Më datë 09.10.2017, në PKK Port, Durrës, u kap shtetasi në kërkim E.N, vjeç 42, banues në Manati Lezhë, pasi dyshohet se nëpërmjet mashtrimit në Itali, i ka vjedhur një shtetasi italian nje shume eurosh. Ne perfundim te veprimeve  te kryera nga D.V.P Lezhe ndaj shtetasit E.N u referuan materialet ne Prokurori dhe ndiqet ne gjendje te lire per vepren penale parashikuar nga neni 143/2 i Kodit Penal.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format