Këto janë 6 kombinimet më të mira të shenjave të horoskopit


Demi (21 prill – 21 maj) – Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator)
Një nga çiftet më të suksesshme të zodiakut! Demi janë të njohur për të shijuar edhe gjërat më të thjeshta në jetë, një gjë e mrekullueshme për Virgjëreshën që është e ndjeshme dhe e tërhequr nga çdo gjë që lidhet me natyrën. Të dy shenjat zodiakale dihen të jenë praktike, disi materialiste dhe gjithmonë të ankoruara në realitet. Ata janë të dy shenjat e Tokës, angazhohen aktivisht në jetën familjare dhe duan stabilitet në të gjitha nivelet. Përzierja e përsosur jepet nga faktori realist që Virgjëresha sjell në këtë marrëdhënie, duke plotësuar personalitetin e Demit.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars) – Gaforrja (22 qershor – 22 korrik)
Gaforrja është një shenjë e ujit, konsiderohet si një nga shenjat më të ndjeshme të zodiakut, gjithmonë i vëmendshëm ndaj asaj që po ndodh rreth tij dhe problemeve të atyre me të cilët ai vjen në kontakt sipas Pathos. Për këtë arsye, çifti i përbërë nga Gaforrja dhe Peshqit konsiderohet si një nga më të përshtatshmet. Peshqit, gjithashtu një shenjë e ujit, kanë shumë nga cilësitë e gaforres, edhe nëse kanë disa probleme sentimentale, sidomos kur është fjala për përfshirjen afatgjatë në një marrëdhënie. Dyfishimi i Peshqeve zvogëlohet nga qetësia e gaforres dhe nxit të parët që të heqin dorë nga bota imagjinare në të cilën ata kanë tendencë të ikin.

Shigjetari (23 nëntor – 23 dhjetor) – Dashi (21 mars – 20 prill)
Shigjetari është i etur për të zbuluar gjëra të reja, për të eksploruar, për të pushtuar, për të bërë gjëra të reja. Cilësitë e përbashkëta përfshijnë optimizmin, vendosmërinë dhe shpirtin aventuresk. Shigjetari tenton të favorizojë gjërat që janë vendosur paraprakisht dhe ndjen nevojën që gjithmonë të di se në cilën rrugë duhet të shkojë përpara se të ndërmarrë hapin e parë sipas Pathos. Dashi është më i relaksuar dhe gjithmonë i jep partnerit mbështetjen që kërkon dhe ka nevojë. Marrëdhënia mes këtyre dy shenjave zodiakale është e shkëlqyeshme derisa ata të luftojnë, do të jetë e vështirë, nëse jo e pamundur, që njëri prej tyre të heqë dorë nga krenaria dhe të tërhiqet.

Ujori (21 janar – 18 shkurt) – Binjakët (22 maj – 21 qershor)
Ujori dhe Binjakët janë shenja të Ajrit dhe kjo do të thotë se marrëdhënia e tyre do të jetë e madhe deri në frytjen e parë të fortë të erës që mund të thyejë gjithçka që kanë ndërtuar. Thuhet se perfaqesuesit e Ujorit janë njerëz që përkushtohen plotësisht për mirëqenien e botës në të cilën jetojnë dhe kontribuojnë, me çdo kusht, për të përmirësuar shoqërinë. Binjakët janë të gjithanshëm dhe kurioziteti dhe dëshira për të bashkëvepruar me të tjerët i bëjnë ato të përshtatshme për të gjitha situatat. Dëshira për ndryshim dhe aftësia për të kuptuar sjelljen e atyre rreth tyre janë karakteristikat që i bëjnë ata të përsosur së bashku.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor) – Luani (23 korrik – 22 gusht)
Njerëzit e çuditshëm, te edukuar dhe me mirëkuptim, ato të Peshores janë të njohur për hijeshinë e tyre, që të jenë në gjendje të ndërveprojnë me të tjerët, shpesh ato konsiderohen shpirti i festave sipas Pathos. Këto cilësi, të kombinuara me praninë e fortë dhe dominante të Luanëve, të çojnë në një marrëdhënie të përsosur. Ata e ndiejnë nevojën për ekuilibrin në jetën e tyre në të gjitha fushat dhe duan që një person të mbështetet. Personaliteti i gjallë i luanit i përshtatet si një dorezë sepse gjithmonë dëshiron të jetë qendra e vëmendjes, por nuk mund të mbijetojë vetëm.

Bricjapi (24 Dhjetor – 20 Janar) – Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)
Dy energji të ndryshme, por një çift pothuajse perfekt. Bricjapi është një shenjë e Tokës, akrepi i ujit, por bashkimi i tyre bëhet një forcë e çmuar. Bricjapët janë përgjegjës, çojnë një jetë plot tension dhe sfidojnë dashurinë. Akrepat kanë reputacionin e hakmarrjes, por natyra e Bricjapit është e vetmja që mund ta ngadalësojë atë duke e bërë partner të përsosur.


Like it? Share with your friends!