Kjo èshtë e sígùrt, nga 22 shkurti námí bèhet mòj shòqe! Ja shenjat që përfítòjnë?


Kjo periudhë e muajit Shkurt, njíhet si më e mira për të përmírèsuar jetën tuaj dhe kjo vjèn si një ndíhmë e madhe nga yjet për ju.

Kështu, jo vetëm 1, por të 12 shenjat e Zòdíákùt do të prèsín shumë ndrýshime të mëdha dhe pozítíve në jetën e tyre.

Disa do t’i pùthë fati në dashùri, ndërsa për shumë shenja të tjera pròsperíteti dhe një shèndèt i fòrtè do të jetë bèkími për ta.

Por, çfarë rezèrvòn ky fat i kësaj períudhë për shenjën tuaj? Është shumë e lèhtë për ta mèsùar tani, ndáj dhe zbùlòjeni si më pòshtë.

Më të fávòrízuarit duket se do jenë Dáshít, që në shkurt fávòrizòhen më së shumti ata që tashmë janë çíft. Do t’u ècë shumë mbárë dhe nuk do të ndíejnë pikë lòdhjè pasi në punë ju shkòjnë gjèrat vaj dhe do kèni edhe pèrfítime.

Ju të Dèmáve, deri në datën 18 shkurt qèndròni sa më lárg disa persònave që ju mèndoni se e kanë bùzëqeshje fállcò. Pas datës 20 shkurt çdo gjë do t’ju ndòdhë për mirë në jetë ndërsa vetëm në 21 shkurt do të shíjòni atë lajm të ëmbël fínáncíar.

Bèni mirë të kùjdèsèni sa më shumë për shèndètin ju të Bínjákëve, sepse po fítòni shumë yndýrna të kèqíja dhe ju dùhet që të páktën deri në Prill të mbání një díetè (rèkòmandohet Kèto). Një lájm shumë i madh hýn në jetën tuaj në dátën 15 shkurt dhe rèálizoni një ëndërr të madhe.

Për shenjën e Gáfòres, deri në fùnd të këtij muaji nuk do të kètë më kríza, zhgènjíme apo sítùáta strèsùèse. Do të jèni më të qartë dhe këtë períudhë do të ndíheni më të dashùrùar. Një dèrë mùnd t’ju mbýllet se nuk vlènte për të ardhmen tuaj dhe një derë bèrèqèti do t’ju hápet.

Nga data 12 e deri në fùnd të muajit, për Lùanèt, në shpírtin tuaj do të hýjë shumë mòtívím dhe mjáftùeshëm energjí pozítíve. Kùjdes nga dáta 14 shkurt për shpènzímet pasi deri në dátën 22 shkurt nuk do të jèni mirë fínáncíarisht, ndërsa më pas çdo gjë rrègùllòhet.

Sa për Vírgjèreshèn, shíkohet se kohët e fùndít ka jètuar mes stèsít e lòdhjès ndáj dhe nga Universi të gjíthë këtë muaj do t’i víjë páqja mèndòre dhe fízíke. Kùsh aktualisht ka një punë nga data 18 shkurt do të pèrbállet me një rrítje páge.

Çlíròni sa më shumë ndjènjat ju të Pèshòrès, sepse në 14 shkùrt do të kèni shánsín më të mirë për të gjètùr shpirtin tuaj bínjak sepse Universi po ju dèrgòn shumë dashùri. Líni pas mèndímet dhe ndjènját e kèqíja që ju kríjòi e shkùara dhe bèhùni gati sepse një òfèrtë për një udhëtim ròmántik po ju vjèn.

Shumë kùjdès ju të Akrèpít, sepse këtë periudhë një i afërm apo kòleg punë mùnd të shkáktòjë ácárím tek ju por ju thjèsht dùhet që të rùáni qètèsínë dhe t’i kthèni shpinën. Universi ju fávòrízon kaq shumë në dashùri ndáj dhe nuk e kèni aspak idenë se çfarë ju prèt në 14 shkurt.

Një pèriudhë plòt me ide i prèt Shígjètarët, që në punë dhe në shtëpi do t’u vínë shumë íde se si të pèrmírësojnë jetën e tyre në të ardhmen. Në shèndèt do të mèrrni një bèkím shumë të fòrtè ndërsa në dashùri do t’ju dùhet të trègòheni pak më ròmántik për të ngjállùr sèrish ndjènjat.

Mèsázhi më i mirë ëpr Brícjápët, është ta shfrýtèzòjnë sa më shumë ditën e nesërme pasi do t’ju jèpet një òfèrtë apo mùndèsi në punë dhe kjo do t’ju sígùròjë shumë të ardhura. Ndjènjat, dashùria dhe shèndèti do të jenë në máksímum për mirë ndáj dhe mèndòni vetëm të kápní fatin e mirë në fínánca.

Është viti i Ujòrít, dhe në punë, shèndet dhe në dashùri do të márrè më të mirën e mùndshmè dhe mbi të gjítha në punë do t’u víjnè fítíme. Do të sígùròni të ardhura të mira këto ditë ndáj dhe në Shèn Válèntín dùhet të vèrtetòni se jeni një shpírt i madh e ròmántik.

Të líndùrit e Pèshqvè, dùhet që të mòs dègjòni asnjë kèshíllë që ju vjèn nga kòmshínjtë apo kòlègët e punës të páktën deri në 22 shkurt sepse mendòhet se díkùsh ka qèllíme të èrrta. Universi po pèrgátít shèrímín për ju. Nga java tjetër çdo gjë që do t’ju dègjòjnë veshët do t’ju sjèllë pozítívítet.


Like it? Share with your friends!