Kur natyra nuk dorëzohet


 

Pemët janë prezentë në Tokë për rreth 370 milionë vjet, dhe siç mund të shihni në fotografitë më poshtë, ka një arsye të fortë që kanë qëndruar kaq gjatë. Edhe nëse rriten midis erërave të forta, nëpër tunele, përmes gurëve apo të lidhura me njëra tjetrën, pemët mbijetojnë nëpër ambiente ku pak organizma të gjallë ia dalin. Në planetin tonë janë rreth tre trilionë pemë të cilat mbulojnë 30% të sipërfaqes së Tokës. Mrekullia e nënës natyrë tregohet më së miri përmes këtyre fotografive.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format