“Largoni mbeturinat, mbroni jetën”, shoqëria civile, opozita lokale dhe qytetarët e Durrësit në protestë për mbetjet


Ashtu siç dhe ishte parashikuar mbrëmjen e së mërkurës, në sheshin përpara Bashkisë së Durrësit, u zhvillua protesta “Largoni mbeturinat, mbroni jetën”.  Shoqëria civile, përfaqësues së opozitës vendore dhe qytetarë të Durrësit, janë bërë bashkë në një protestë paqësore, që erdhi si pasojë e situatës së rëndë  mjedisore që është  krijuar prej disa ditësh, për shkak të mospastrimit të kontenierëve të  plehrave.

 


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format