Llalla “trazon” prokurorinë. Ja emërimet e reja.


Me urdhër të prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla janë lëvizur këtë të premte disa drejtues prokurorish në vend.

Sipas burimeve për ReportTv kryeprokurori i Vlorës, Ramadan Troci, rikthehet prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme, ndërsa në vend të tij komandohet Ardian Ylli i cili deri më sot ka qenë prokuror në Fier.

Ndërsa në Shkodër kryeprokuror kalon Arton Martini deri sot prokuror i komanduar tek Krimet e Rënda, ndërsa ish-kreu i Prokuroris së Shkodrës, Granit Shahu, kalon prokuror në Tiranë. Ndërkohë, zv.prokurori i Fierit, Pali Decolli, komandohet kryeprokuror në këtë qark pas. Lëvizjet kryhen në një kohë kur pritet që së shpejti të krijohet dhe këshilli i lartë i prokurorisë.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format