LSI: “Stop konçensionet”. Qëndrim pas raportit të FMN.


Në raportin përfundimtar të përfaqësuesve të FMN-së, qeveria e Shqipërisë është ‘nxirë’ nga kritika lidhur me ecurinë ekonomike.
Lidhur për këtë raport, ka reaguar kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, i cili ka përshëndetur kritikat që ka bërë FMN, si dhe ka bërë thirrje që të ndalet koncesionet.
Po ashtu, Vasili thotë FMN-ja ka hedhur poshtë deklarimet e kryeministrit Edi Rama, se qeveria e tij ka paguar borxhet e bizneseve.
“FMN rrëzon koncesionet e Kryeministrit. FMN foli qartë, që koncesionet janë “rrezik domethënës fiskal” për ekonominë e vendit.
Duhen ndalur sa më parë koncesionet, kjo zgjedhë e tmerrshme, që për shumë e shumë vjet do të hanë paratë dhe djersën e shqiptarëve. FMN thotë që qeveria u ka borxh bizneseve 120 milionë euro.
Po ky kryeministri u shqye duke thënë qindra herë se borxhe ndaj bizneseve s’do të kishte më si në qeveritë e “poshtra” të mëparshme. Në fakt dihet që ky kryeministër edhe genjeshtrën e ka zanat, por edhe ia fut kot se nuk kupton asgjë nga ekonomia, sepse aq shkollë ka dhe aq ia thotë.”,-shkruan Vasili.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format