Luani do marr kontrollin, Demi me llafe/ Astrologia Susan Miller paralajmeron kete shenje horoskopi


PUNA

Dashi

Fillimisht do të keni disa probleme burokratike. Diçka jashtëzakonisht e mërzitshme do të shfaqet në aktivitetet tuaja për t’i ngadalësuar ato ose për t’i nënçmuar ato. Të gjitha këto do t’ju duhet t’i përballoni me vendosmëri.

Demi

Do të duhet të jeni pak më të kujdesshëm këtë javë, veçanërisht për fjalët që do të përdorni me kolegët. Ata në fakt mund të kenë inat për disa shprehje jo të këndshme që përdorni ndaj tyre.

Binjakët

Nëse nuk jeni veçanërisht të tërhequr nga investimet e lehta, këtë javë mund të vlerësoni me kujdes disa marrëveshje të mira, por pa u hedhur menjëherë me kokë, sepse mund t’ju rezultojë e kundërta.

Gaforrja

Këtë javë do t’ju duhet t’u tregoni njerëzve që punojnë me ose për ju se nuk jeni ndryshe, se nuk duhet t’ju nënvlerësojnë dhe se edhe nëse flisni pak, keni diçka interesante për të thënë.

Luani

Ka nga ata që duan të marrin kontrollin rreth jush. Do ta dëshironit edhe ju, por duhet të vlerësoni aftësitë tuaja dhe të të tjerëve. Ju duhet të jeni objektiv dhe të shprehni ankesat dhe mendimet tuaja për këtë çështje.

Virgjëresha

Këtë javë do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje faktorit të shpenzimeve, sepse kjo mund të ndikojë ndjeshëm në lehtësinë e rezultateve që do të merrni. Vetëkuptohet se suksesi është edhe ekonomik.

Peshorja

Ju dëshironi fort të arrini një rezultat, por është ende herët për të folur për të, ju duhet të përballeni ende me një pjesë të rëndësishme të sfidës suaj, kështu që projektimi i tepërt në të ardhmen që keni imagjinuar mund t’iu mashtrojë.

Akrepi

Nëse vërtet dëshironi të tregoni vullnetin dhe aftësitë tuaja, nuk duhet të mendoni dy herë për të përshpejtuar çdo hap që ju çon në vijën e finishit!

Shigjetari

Dikush këtë javë mund t’ju ndihmojë të merrni vendime që nuk do t’i kishit marrë kurrë dhe që ndoshta do të jetë në gjendje të vërë në dyshim një sistem të tërë që nuk funksionon.

Bricjapi

Edhe situatat më të ndërlikuara kanë nevojë për një qasje shumë më lineare dhe më të qetë, në mënyrë që të mos ju duhet domosdoshmërisht t’i drejtoheni ankthit dhe stresit që kufizon të gjitha aftësitë njohëse.

Ujori

Kjo do të jetë java e duhur për të zbatuar projektet tuaja më të çmendura, ato më të rrezikshmet, më shumëngjyrëshe, ambicioze. Thjesht duhet të besoni në veten tuaj dhe të shkoni direkt te qëllimi.

Peshqit

Nëse dëshironi të përmirësoni cilësinë e punës suaj dhe mjedisin e punës në përgjithësi, do t’ju duhet të bëni diçka për këtë. Ndryshoni zakonet ose ndryshoni disa plane.

DASHURIA
Dashi

Çiftet patën momentin e tyre, por nuk arritën të shfrytëzonin disa mundësi, kështu që tani gjithçka është ngadalësuar, pothuajse ndalur dhe nuk ka parakushte për të folur për projektet e ardhshme.

Demi

Ka njerëz pranë jush që mund t’ju japin shtytjen e duhur për të ndërmarrë atë hap shtesë që do t’ju bënte të lumtur, pasi ju nuk do të keni guximin për ta bërë. Çiftet nuk do e vendosin lidhjen në plan të parë këtë javë dhe ndoshta do të bëjnë gjënë e duhur. Herë pas here diçka duhet të sakrifikohet për një të mirë më të madhe, më të zakonshme, më të nderuar dhe ju e dini dhe do të shpërbleheni.

Binjakët

Kohët e fundit keni qenë shumë prezente për personat që doni dhe kjo gjë i ka qetësuar. Nëse ata kishin ndonjë dyshim ose nëse kishin ndonjë mëri të vogël ndaj jush, tashmë i kanë fshirë nga mendja.

Gaforrja

Java do të jetë veçanërisht pasionante për ju, sigurisht shumë më interesante se ajo që sapo ka kaluar dhe në të cilën keni mbetur me gisht në gojë. Gjithçka që dëshironit të ndodhte nuk ndodhi, vetëm u shty.

Luani

Ju mund të merrni shumë mirë parasysh disa preferenca këtë javë në një nivel emocional, kështu që nuk duhet të ndiheni fajtorë nëse doni të bëni një gjë dhe jo tjetrën, pa shumë ndikime apo kufizime.

Virgjëresha

Çiftet do të kenë më pak mundësi të vazhdojnë lidhjen e tyre, nëse nuk arrijnë të rregullojnë idetë e tyre, në mënyrë më të saktë dhe në kohë, veçanërisht për sa i përket së ardhmes.

Peshorja

Ndoshta jeta juaj e dashurisë tani nuk ka rëndësi për askënd, por duhet të ketë rëndësi për ju, ndaj duhet të kujdeseni për të dhe të mos mendoni për mendimet e të tjerëve që mund të jenë kontradiktore!

Akrepi

Do t’ju duhet të komunikoni këtë javë, me ata që nuk kanë shumë rëndësi, por do të ishte më mirë ta bëni gjithmonë këtë me njerëzit që ju interesojnë më shumë dhe që mund t’ju kuptojnë dhe mbështesin.

Shigjetari

Është e vështirë të përkulesh para partnerit, por nëse vërtet interesohesh për një person, mund të pranosh edhe defektet e vogla, si ato që mund t’ju shfaqin këtë javë. Përndryshe nuk është dashuri e vërtetë!

Bricjapi

Një javë me angazhime të mëdha, jo vetëm sentimentale, por që në njëfarë mënyre mund të ndikojnë në vendimet në lidhje me familjen apo dashurinë. Mund të mos jeni ende gati për të ndërmarrë disa hapa përpara.

Ujori

Duke ndarë mendime dhe opinione këtë javë do të ndiheni shumë më pranë një personi që mund të jetë për ju diçka më shumë se një njohuri e thjeshtë, ose që është thjesht pjesë e jetës suaj!

Peshqit

Nëse nuk keni ide të shkëlqyera për javën për t’u bërë përshtypje njerëzve që doni apo ju pëlqejnë, nuk ka rëndësi. Nuk nevojiten gjeste të bujshme, por gjeste të vogla që mund ta bëjnë tjetrin të kuptojë se sa shumë ju intereson.

FINANCAT
Dashi

Gjatë javës, shmangni blerjen e sendeve luksoze, përveç rasteve kur ato janë të rëndësishme për familjen tuaj. Kurseni dhe shpërndani burimet tuaja financiare me mençuri.

Demi

Shumë plane interesante mund të lindin ose të bëhen gjatë këtyre shtatë ditëve për të ardhmen e afërt, dhe me siguri do të gjeni intuitivisht lëvizjen më të mirë për t’i zbatuar ato. Kjo do të sjellë burime të mira financiare për ju.

Binjakët

Java do jetë e favorshme për zhvillimin tuaj profesional, karrierë apo biznes. Do të shpenzoni para për blerjet që janë të rëndësishme për pamjen tuaj apo aktivitetet në të cilat jeni angazhuar.

Gaforrja

Do keni mjaftueshëm detyra lidhur me paratë apo dokumente të ndryshme financiare. Janë të mundshme bisedat apo veprimet e përbashkëta me një grua të cilat do të jenë të rëndësishme për buxhetin tuaj personal apo familjar, si dhe për biznesin tuaj, nëse keni një të tillë.

Luani

Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të gjendeni në një situatë shumë të pakëndshme, veçanërisht nëse puna juaj është në një farë mënyre e lidhur me paratë ose dokumentet financiare. Në përgjithësi, java premton të jetë e favorshme për ju në zgjidhjen e çështjeve financiare përmes të cilave prisni të merrni para ose të fitoni të ardhura të reja.

Virgjëresha

Do të jeni shumë të interesuar për çështjet e tyre financiare, zhvillimin e tyre, mundësinë e zgjerimit të ndonjë aktiviteti nga i cili marrin të ardhura dhe të tjera.

Peshorja

Gjatë javës 23 – 29 maj do të keni interes të angazhoheni më seriozisht në veprime që lidhen me interesat tuaja pronësore apo materiale. Këto angazhime mund të lidhen me dikë që do t’ju ndihmojë në një farë mënyre ose do të punojë me ju.

Akrepi

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të prisni të arrini një marrëveshje ose të merrni para. Kjo mund të bëhet përmes dikujt në familjen tuaj, por mund të bëhet edhe përmes një përfaqësuesi të një banke, taksash.

Shigjetari

Çështjet dhe interesat tuaja financiare nuk do të mbeten në plan të dytë dhe disa prej jush që do t’i përkufizonim si punëtor do të kenë mundësi të gëzojnë rezultate serioze në këtë drejtim.

Bricjapi

Java do të përfshijë disa prej jush në çështje trashëgimie, veprime që lidhen me pasurinë . Kjo është një javë e rëndësishme në aspektin material dhe pasuror, në të cilën do t’ju duhet të veproni mirë, me arsye dhe mençuri në vendimet tuaja.

Ujori

Çështjet tuaja financiare këtë javë do të jenë të vështira për t’u kuptuar nga të dashurit tuaj, veçanërisht nëse jeni fokusuar në realizimin e diçkaje që është më e rëndësishme për ju në këtë fazë se për këdo tjetër.

Peshqit

Gjatë javës 23 – 29 maj do t’ju kërkohet të vlerësoni më me kujdes kontratat dhe njohjet tuaja. Kujdes nga angazhimet dhe premtimet që do të bëni gjatë këtyre shtatë ditëve pasi mund të ndikojnë tek burimet tuaja financiare.


Like it? Share with your friends!