Majko batuta me Krastën: Po sikur të marrim mandatin e tretë?! Gazetari: Atëherë Ferri do bëhej stacion treni! Si i përgjigjet ministri socialist

Ministri socialist Pandeli Majko ka zgjedhur të shkojë në emisionin e gazetarit të njohur Adi Krasta, i cili gjatë viteve të fundit është kthyer në një nga zërat më të fortë kritikë ndaj qeverisë së kryeministrit Edi Rama.

E gjatë intervistës nuk kanë munguar as batutat e shkëmbyera mes tyre.

 

Pjesë nga intervista në emisinin “A Show”:

 

Krasta: Le t’i shqetësojmë ata që do të thonë “po ç’deshe që fole, pse vajte atje”…

 

Majko: Fakti që kam ardhur te ty, mos u shqetëso do ma thonë

 

Krasta: Oh çfarë gëzimi i madh, është një fitore për gazetarinë

 

Majko: Edhe përgjigja ime do të jetë, Adin unë e njoh para kësaj qeverie

 

Krasta: Dhe sidomos pas saj…

 

Majko: Pas zgjedhjeve e sigurtë, po sikur ne të kemi një mandat të tretë?…

 

Krasta: Lutem që të ndodhë, Ferri do të jetë një stacion treni. Shpresoj shumë

 

Majko: Ti do jesh në rregull, emisionet tuaja do të bëhen më të shikueshme.

 

Krasta: Kjo është e vërtetë le ta themi

Author: admin