Majko batuta me Krastën: Po sikur të marrim mandatin e tretë?! Gazetari: Atëherë Ferri do bëhej stacion treni! Si i përgjigjet ministri socialist


Ministri socialist Pandeli Majko ka zgjedhur të shkojë në emisionin e gazetarit të njohur Adi Krasta, i cili gjatë viteve të fundit është kthyer në një nga zërat më të fortë kritikë ndaj qeverisë së kryeministrit Edi Rama.

E gjatë intervistës nuk kanë munguar as batutat e shkëmbyera mes tyre.

 

Pjesë nga intervista në emisinin “A Show”:

 

Krasta: Le t’i shqetësojmë ata që do të thonë “po ç’deshe që fole, pse vajte atje”…

 

Majko: Fakti që kam ardhur te ty, mos u shqetëso do ma thonë

 

Krasta: Oh çfarë gëzimi i madh, është një fitore për gazetarinë

 

Majko: Edhe përgjigja ime do të jetë, Adin unë e njoh para kësaj qeverie

 

Krasta: Dhe sidomos pas saj…

 

Majko: Pas zgjedhjeve e sigurtë, po sikur ne të kemi një mandat të tretë?…

 

Krasta: Lutem që të ndodhë, Ferri do të jetë një stacion treni. Shpresoj shumë

 

Majko: Ti do jesh në rregull, emisionet tuaja do të bëhen më të shikueshme.

 

Krasta: Kjo është e vërtetë le ta themi


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format