Mbi 170 persona te vdekur nga tërmeti


BBC raporton se mbi 170 persona, kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit 7.3 ballë të ditës së dielë, qe goditi qytetin Halabja, në kufirin mes Iranit dhe Irakut. Sipas mediave lokale, rreth 1000  persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Tërmeti i fuqishëm është ndierë në disa vende, si Izraeli, Libani, Kuvaiti dhe Turqia.


Like it? Share with your friends!