Më thuaj çfarë ngjyre ka buzëkuqi yt, të të them kush je!


Profesor Karen Pine, psikolog që i jep kuptim veshjes dhe autori i librit “Mind What You Wear, The Psychology of Fashion”, ka treguar se çfarë nënkupton ngjyra e buzëkuqit që ju përdorni.

E kuqja klasike: I shfaq jashtë ndjenjat, tregon pasion, energji dhe se jeni e sigurte në vete.

Vjollcë: Kur lyen buzët me këtë ngjyrë dukesh shumë unike, kjo ngjyrë tregon kreativitet dhe se ju jeni e gatshme për biseda.

Roze të zjarrtë: Është ngjyrë që të tregon më të butë, të pafajshëm. Bartë shumë mesazhe, në një forme ju tregon dhe të pasigurt në vete.

Kafe shkëlqyese: Tregon se keni një karakter të forte, se sa e fortë ju jeni dhe se mund të keni nën kontroll çdo gjë.

Koral: E ke marr takimin me entuziazëm. Dëshironi të jeni e pranuar, e di se ku do të arrish dhe nuk ngutësh që të mbërrish atje, i merr gjërat shtruar.

Ton natyral: Dëshironi të ju marrin seriozisht, nuk keni asgjë për të fshehur por shumë për të t reguar.

Pa buzëkuq fare: Duke mos vendosur fare buzëkuq transmeton mesazhin “Më prano si jam ose jo, kjo jam unë”


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format