Më thuaj çfarë shenje je, të të them çfarë karakteri ke!


Shenjat e horoskopit janë përgjegjëse edhe për ato karakteristikat e mira që ka gjithë secili prej nesh. Ndonjëherë pjesa që na bën të preferuar në syrin e të tjerëve (dhe sidomos të parterëve) varet edhe nga shenja juaj e zodiakut,. Jeni kurioze të dini se çfarë pëlqen më shumë partneri te ju? Mjafton të lexoni shenjën tuaj.

Dashi –Jeni një dëgjuese e mirë. Edhe pse mund të jeni shumë e zënë me punët tuaja, do i linit ato vetëm për të dëgjuar një problem të partnerit. Ai e vlerëson këtë gjë te ju pasi i krijoni idenë se ka një shpatull ku të mbështetet.

Demi – Jeni gjithmonë shumë e sjellshme, edhe pa vetëdije. Partneri e vlerëson te ju faktin që gjithmonë bëni gjeste të ëmbla dhe me mirësjellje të plotë. Ndonjëherë ju as vet nuk e kuptoni se sa mirë po silleni. Kjo e bën partnerin të ndihet i vlerësuar.

Binjakët – Edhe pse jeni e pavendosur, ju e dini që sdo keq të ketë kaluar dita do të gjeni diçka në fund për t’ja kaluar mirë. Partneri e vlerëson fuqinë që keni për t’i ndryshuar situatat dhe për të qeshur edhe në momentet më të vështira. Pasi keni qarë në fillim sigurisht.

Gaforrja – Ju pëlqeni të flisni me zemër, dhe gjithmonë dëshironi t’i shprehni partnerit emocionet dhe problemet tuaja. Kur ju tregoheni kaq e hapur, kjo i krijon idenë se ju i besoni. Ku ka më mirë se të ndihesh i besuar?

Luani – Sado që ju dëshironi të jeni në qendër të vëmendjes, ka diçka të bukur aty. Partnerit i pëlqen fakti që ju ngrini zërin dhe dëshironi të dëgjoheni. Femrat luftarake janë shumë tërheqëse.

Virgjëresha – Pavarësisht se nuk jeni thuajse kurrë spontane, fakti që çdo gjë që bëni e mirëmendoni me detaje i pëlqen partnerit. Kur ju i mendoni kaq shumë gjërat që bëni, ndodh që të jepni përshtypjen se po kujdeseni për atë që këni në krahë.

Peshorja – Edhe pse pa e kuptuar, një peshore gjithmonë e vendos partnerin të parin. Veçoria më pozitive e kësaj shenje është fakti që njerëzit që do i bën të ndihen të rëndësishëm, të vlerësuar, dhe ofron mbështetje pa kushte. Peshorja e adhuron të jetë personi që ju zbukuron ditën. Altruizmi i kësaj shenje do e bënte me fat çdo mashkull.

Akrepi – Si një shenjë pasionante, çdo gjë e manifestoni me puthje dhe përqafime. Partneri ndihet gjatë gjithë kohës shumë i dëshiruar dhe kjo e bën të ndihet mirë me ju. Në çdo situatë ju keni një lloj puthje për të dhënë.

Shigjetari – Kokëfortësia e një shigjetari ndonjëherë e bën të duket shumë e bukur. Parteri do të përfshihet në shumë situata komike me ju, dhe kjo e bën që çdo ditë t’i duket intensive.

Bricjapi – Për çfarëdolloj informacioni që ju merni, entuziazmoheni pafund, dhe kjo e bën partnerin të ndihet i dobishëm dhe inteligjent. Një bisedë me ju mund të jetë shumë interesante dhe me këmbë në tokë prandaj kjo veçori ju bën shumë të pëlqyeshme.

Ujori – Ju flisni në një mënyrë shumë të bukur. Kjo shoqërohet shpesh edhe me mimikat e fytyrës që bëni. Në këtë mënyrë ju krijoni kuriozitet te partneri dhe i duket sikur çdo ditë do zbulojë diçka të re. E dini më së miri se si mos të humbisni interesin.

Peshqit – Intuita e një peshku e bën shumë të thjeshtë që t’i kuptojë të tjerët. Partneri pëlqen te ju faktin se nuk ka nevojë të shpjegojë shumë pasi ju arrini t’i kuptoni lehtësisht gjërat.


Like it? Share with your friends!