Mes vranësirave dhe uljes së temperaturave, ja si nis java. Parashikimi i motit


Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot kryesisht të kthjellët, por që nuk përjashtohet mundësia për reshje të izoluara.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 13ºC në 23ºC, në zonat e ulëta nga 19ºC në 29ºC dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 30ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

 


Like it? Share with your friends!