Misioni i ri në Afganistan, Xhaçka: Detyrimet ndaj NATO-s vijojnë pavarsisht pandemisë


Shqipëria ka nisur drejt Afganistanit dy kontigjent të rinjë. Ushtarakët shqiptar janë përciell sot nga autoritet e Ushtrisë së Forcave të Armatosura Shqiptare, ndërkohë që vetë Olta Xhaçka, ministre e Mbrojtjes, ka shpërndarë lajmin në një postim në rrjetin zyrtar “FaceBook”. Xhaçka ka shpjeguar misionin e dy kontigjentëve në Afganistan  dhe u ka uruar ushtarakëve kthim shëndosh e mirë në atdhe.

Postimi i plotë

Detyrimet e Shqipërisë ?? ndaj NATO-s vijojnë pavarësisht pandemisë.
Dje përcollëm dy kontingjente për në misionin “Resolute Support” në Afganistan.
Kontingjenti i Forcave Speciale do të vijojë shërbimin delikat në Bagram, ndërsa trupat e batalionit të III të këmbësorisë do të shërbejnë në Aeroportin e Kabulit.
Suksese djema dhe u kthefshi shëndoshë e mirë!?? #NeJemiNATO


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format