Misioni i ri në Afganistan, Xhaçka: Detyrimet ndaj NATO-s vijojnë pavarsisht pandemisë

Shqipëria ka nisur drejt Afganistanit dy kontigjent të rinjë. Ushtarakët shqiptar janë përciell sot nga autoritet e Ushtrisë së Forcave të Armatosura Shqiptare, ndërkohë që vetë Olta Xhaçka, ministre e Mbrojtjes, ka shpërndarë lajmin në një postim në rrjetin zyrtar “FaceBook”. Xhaçka ka shpjeguar misionin e dy kontigjentëve në Afganistan  dhe u ka uruar ushtarakëve kthim shëndosh e mirë në atdhe.

Postimi i plotë

Detyrimet e Shqipërisë ?? ndaj NATO-s vijojnë pavarësisht pandemisë.
Dje përcollëm dy kontingjente për në misionin “Resolute Support” në Afganistan.
Kontingjenti i Forcave Speciale do të vijojë shërbimin delikat në Bagram, ndërsa trupat e batalionit të III të këmbësorisë do të shërbejnë në Aeroportin e Kabulit.
Suksese djema dhe u kthefshi shëndoshë e mirë!?? #NeJemiNATO

Author: admin