Moti me vranësira të theksuara, ja ku do të ketë reshje shiu


Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot kryesisht të kthjellët. Gjatë pasdites vranësirat do të shtohen duke sjellë reshje në zonat malore. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10ºC në 22ºC, në zonat e ulëta nga 16ºC në 28ºC dhe në zonat bregdetare nga 18°C në 29ºC.

Era do të fryejë në drejtim Perëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

 


Like it? Share with your friends!