Nga reshjet e shiut tek ulja e temperaturave. Parashikimi i motit për sot


Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira, të cilat do sjellin mot të kthjellët që herë pas here do të zëvendësohet nga rebeshe shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10ºC në 21ºC, në zonat e ulëta nga 16ºC në 27ºC dhe në zonat bregdetare nga 18°C në 28ºC.

Era do të fryejë në drejtim Perëndimor-Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

 


Like it? Share with your friends!