Numrat e fatit për çdo shenjë të zodiakut!


Çdo numër ka fuqinë për të ndikuar dhe ndriçuar vitin tuaj personal dhe ciklet vjetore. Përveç parashikimeve, këto numra gjithashtu ndihmojnë në zbulimin e shumë gjërave në lidhje me karakterin tuaj, dëshirat tuaja etj.

Parashikimet e zodiakut bazuar në numerologji

Numri i energjisë na ndihmon të përcaktojmë çdo skenar të tanishëm, të kaluar dhe të ardhshëm. Numerologjia është në thelb një shkencë që rrotullohet rreth numrave, e cila studion kuptimin e tyre të fshehur dhe efektin e tyre mbi personalitetin e njerëzve.

Si të llogarisni numrin tuaj të fatit

Numri I fatit llogaritet duke shtuar të gjithë datën e lindjes, duke përfshirë numrin e muajit dhe të vitit; për shembull – 12 shtator 1985: 1 2 0 9 1 9 8 5 = 35; 3 5 = 8 (ose, mund të bëni siç sugjerohet në imazh). Prandaj, 8 bëhet numri juaj i energjisë.

Le të shohim cilët janë numrat me fat për secilën shenjë për 2018-ën

Dashi

Marsi është planeti i tyre drejtues dhe ata janë mjaft të shkathët, energjikë, trima, aventurierë dhe kuriozë. Këtë vit, numrat 6, 18, 41, 77 dhe 83, do të sillnin një fat të mirë dhe do të rrisnin perspektivën tuaj kundër mosmarrëveshjeve në jetën tuaj.

Demi

Ato janë romantike, vendimtare, dashamirëse, logjike dhe të durueshme, dhe sundohen nga planeti I Aferditës. Numrat 5, 35, 50, 57 dhe 82 janë të favorshëm për ju këtë vit.

Binjakët

Një vit dinamik ky për Binjakët, të cilët sundohen nga planet Merkur. Këtë vit fokusi juaj i përgjithshëm do të ndriçojë anën tuaj shpirtërore. Numrat 1, 10, 18, 35 dhe 86 do të jenë të frytshme për të gjitha përpjekjet tuaja.

Gaforrja

Ata që lindin nën shenjën e gaforres e kanë shumë të fortë sensin e gjashtë, janë subjektive dhe të butë me fuqi të madhe imagjinative. Me diellin, planetin e tyre në pushtet pushtet ata arrijnë që çdo situatë të tendosur ta kalojnë sa më qetë. Këtë vit numrat 1, 21, 24, 58 dhe 66 mund të vijnë në shpëtim të tyre.

Luani

Një shenjë që pasqyron bamirësinë, këtë vit numrat 6, 24, 39, 59 dhe 83 mund të sjellin ndryshimet pozitive të shumëpritura përmes sipërmarrjeve të tyre.

Virgjëresha

Me fuqinë qetësuese të elementit të tokës, kjo shenjë gjen një mbrojtës brenda planetit Merkuri. Ata kanë një dhunti të natyrshme për të ndihmuar, duke u bërë elegante dhe duke u kthyer në modeste. Numrat 16, 29, 79, 80, dhe 90 duket të sjellin fat të mirë dhe prosperitet në jetën e tyre.

Peshorja

Ata kënaqen duke qenë individët më idealistë me aftësi të forta shoqërore, bukuri të pandërprerë dhe sharm. Peshoret janë të sunduar nga planeti Afërdita; dhe për këtë vit numrat 7, 20, 55, 77 dhe 86 do të jenë jashtëzakonisht me fat për ta.

Akrepi

Me planetet në pushtet, Marsin dhe Plutonin që fluturojnë mbi ta, Akrepat janë mjaft misterioze, intuitive, racionale dhe të pavarura. Numrat 27, 29, 45, 53 dhe 89 janë vitaliteti i këtij zodiakut.

Shigjetari

Shigjetarët janë të guximshëm, optimistë dhe mjaft harraqë, të gjitha në sajë të planetit të tyre në pushtet Jupiter. Duket sikur këto vite do të shohin të gjitha të mirat të vijnë në rrugën e tyre me numrat 6, 16, 23, 60 dhe 81, të cilat do të jenë me fat për ta.

Bricjapi

Të udhëhequr nga planeti Saturn, kjo shenjë ka një qasje të shkëlqyer për qëllimet e tyre. Ata janë të besueshëm, bujarë, madje edhe të vazhdueshëm dhe nganjëherë mund të jenë pak kokëfortë dhe të dyshimtë. Ky vit duket premtuese dhe aksionet e saj mund të shtohen më lart me numrat 3, 21, 66, 83, 84.

Ujori

Elementi i ajrit në zodiakun e tyre i bën ata tolerantë, idealë, të qetë dhe miqësorë. Me planetin Uran, Ujorët mund të jenë mjaft rebel nëse u vjen në majë të hundës. Këtë vit numri i tyre me fat 17, 40, 46, 61 dhe 76 mund të sjellë në magjinë e shumëpritur në jetën e tyre.

Peshqit

Peshqit janë të sunduar nga planeti Neptuni dhe mund të jenë mjaft të vetëdijshëm, platonik dhe të bekuar me temperament të mirë. Numrat me fat për sivjet janë 8, 10, 27, 56 dhe 69.


Like it? Share with your friends!