Parashikimi i motit, 1 korrik 2020


Deri në mesditë moti paraqitet me kthjellime në të gjithë vendin, por pas mesditës pritet zhvillim i vranësirave lokale duke sjellë dhe ndonjë shi të izoluar në zonat Verilinore-Juglindore.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim të ulët.


Like it? Share with your friends!