Plane për fundjavën, njihuni me parashikimin e motit


Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por që në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për reshje shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12ºC në 23ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 29ºC dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 30ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

 

 


Like it? Share with your friends!