Plane për fundjavën, njihuni me parashikimin e motit


Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot kryesisht të kthjellët. Dita e nesërme pritet të sjellë reshje në zonat malore.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 11ºC në 23ºC, në zonat e ulëta nga 17ºC në 29ºC dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 30ºC.

Era do të fryejë në drejtim Perëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

 


Like it? Share with your friends!