Plani i PD. Ç’do ndodhë sot me Gramoz Ruçin në Kuvend


Ditën e sotme do të zhvillohet seanca parlamentare ku do të votohet për Kryetar i Kuvendit, sipas vendimit të mazhorancës ai do të jetë Gramoz Ruçi, e ndërsa burime nga Partia Demokratike zbulojnë qëndrimin e tyre në lidhje me votimin.

E ndërsa mësohet se Partia demokratike në mbledhje e zhvilluar ditën e djeshme ka vendosur që do të qëndrojnë në sallë dhe të votojnë kundër Ruçit, më pas ata do t’i bashkohen protestës që do të zhvillohet.


Like it? Share with your friends!