Rama prezanton sekretarët e përgjithshëm të 10 ministrive. Ja emrat


Vetëm pak orë pas përfundimit të Asamblesë së Partisë Socialiste Ora News ka zbardhur emrat e Sekretarëve të Përgjithshëm në 10 ministri.

1-Ministria e Mjedisit dhe Turizmit- Plarent Ndreca
2-Ministria e Mbrojtjes- Alba Thoma
3-Ministria e Drejtësisë- Oltjon Muzaka
4-Ministria e Punëve të Brendshme-Dritan Palnikaj
5-Ministria e Kulturës- Elira Kokona
6-Ministria e Financave dhe Ekonomisë- Gelardina Prodani
7-Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë- Gentian Keri
8-Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sportit- Koli Bele
9-Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale- Kledia Mazniku
10-Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural- Aurora Alimadhi

Paraditen e sotme, kryeministri Edi Rama preznatoi 33 zv/ministrat e qeverise së tij. Risi në zgjedhjen e zv/ministrave ishte prezenca e 4 zyrtarëve nga Kosova dhe një me origjinë daneze.


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format