Rama trajton deputetët e tij si nxënës…..apo çalon propaganda?


Nuk le rast t’i shpëtojë Ramës pa tërhequr vëmendjen e pa qenë prezent në ekran. Sot ka shfrytëzuar  mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, një ditë para se qeveria e re “Rama 2” të votohet në Kuvend. Ç’ porosi ka dhënë?  “Mos bëni mungesa”!

Sidoqoftë ky lajm është dhënë nga mediat dhe nuk dihet nës zyrtarisht ky ka qenë thelbi i takimit me dyer të mbyllura. Nga “burim të brendshme” (propaganda e pushtetit) media ka mësuar se Rama ka qënë i prerë më të tijët, kur iu ka kërkuar prezencë absolute në seancën e nesërme.“Asnjë të mos mungojë në seancë nesër. Duhet korrektesë maksimale”, ka thënë Rama

Por nesër pritet një qëndrim i detyrueshëm prej opozitës kundër zgjedhjes së Gramoz Ruçit si kryetar i Kuvendit. Mësohet se kjo çështje është diskutuar në detaje, por mediave u kanë servirur variantin “klasa e parë” ku gjoja Rama ka patur merakun e pjesmarrjes…


Like it? Share with your friends!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format